• Головна
  • Єдиний реєстр юридичних осіб України
Реклама
11:41, 21 листопада 2015 р.

Єдиний реєстр юридичних осіб України

Реклама

Розвиток господарської діяльності в Україні нерозривно пов'язаний із правовою підтримкою зі сторони держави. Єдиний державний реєстр – один із найважливіших функціональних важелів для створення ефективного діалогу між підприємцями та країною.

Збір, збереження, обробка та контроль інформації про юридичних осіб і фізичних осіб, що займаються господарською діяльністю здійснюється державними реєстраторами у відповідних районних відділах управлінь. Відомості, що акумулюються у Єдиному державному Реєстрі – загальнодоступна інформація, направлена на упорядкування та обліку усіх приватних господарств, їх окремих підрозділів та відомств, що ведуть свою діяльність в межах окремої територіальної громади.

Інформація, зареєстрована у єдиному державному реєстрі

Інформаційний ресурс, створений на державному рівні, забезпечує не лише збирання та обробку даних щодо всіх юридичних осіб відповідного району, але й бере активну участь в наданні витягів, що містять відкриті матеріали відповідних суб’єктів господарювання. Відомості з єдиного державного реєстру  повинні нести лише ознайомчий характер з діяльністю ЮО чи ФОП і не суперечити принципам законодавства. Данні про матеріальне забезпечення, рахунки та наявні кошти учасників господарської діяльності не підлягають розповсюдженню, за винятком випадків, передбачених законом. Таке право суб’єкта правовідносин на захист своїх фінансових даних чітко визначене законодавцем і зобов’язало державних реєстраторів сумлінно виконувати свої обов’язки, перевіряти поданні заяви.

Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців визначив повний перелік даних, який можливо отримати не лише особисто, але й за допомогою нового електронного сервера, а також критерії, необхідні для правильного заповнення заяви на отримання достовірної повної інформації.

Єдиний реєстр юридичних осіб України створений та функціонує в межах Законів України, і направлений на збереження та видачу досить широкої інформативної довідки заявнику. У витягу ви зможете отримати наступні відомості:

- найменування ЮО, її правова форма, юридична адреса та унікальний ідентифікаційний код;

- вид діяльності, яку проводить суб’єкт господарювання;

- данні про засновника або групи засновників;

- тощо.

Важливо підкреслити, що завдяки ЄДРПОУ, його систематизації та упорядкуванню відомостей про існуючі юридичні особи і ті, що припинили свою діяльність, можливо беззаперечно і чітко визначати правові рамки взаємодії приватних та державних підприємців, розподіл і контроль за виконанням їх обов’язків.

Єдиний реєстр фізичних та юридичних осіб підприємців включає довідки не лише стосовно ЮО, але і щодо ФОП. Зокрема:

- паспортні дані засновника, його ІПН (запроваджена ускладнена процедура отримання інформації);

- адресу, за якою зареєстровано ФОП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...