• Головна
  • Авдеевские медики объяснили, как распознать симптомы кори
10:41, 18 січня 2018 р.

Авдеевские медики объяснили, как распознать симптомы кори

Городской педиатр В. Долинский разработал памятку для родителей, в которой описано все, что нужно знать об остром инфекционном заболевании - кори.

Ниже приводим текст информационного листка авдеевской центральной городской больницы: 

Увага- КІР!

                Кір- інфекційне захворювання, до введення в 1968 р. обов'язкової вакцинації було найбільш частим інфекційним захворюванням. Передається повітряно- краплинним шляхом при контакті з хворим (оскільки вірус локалізується в дихальних шляхах).

Сезонність: осінь - зима.

Сприйнятливі особи найчастіше заражаються до того, як буває встановлений діагноз в першого хворого. Інфікована людина стає небезпечною для тих, що оточують на 7-10 день від моменту контакту.

Початок захворювання нагадує ГРВІ: підвищується температура тіла до 38-39, з'являється кон’юнктивіт, осипла голосу, сухий грубий, «гавкаючий» кашель, на 2-3 день від початку захворювання на слизовій оболонці твердого і м'якого піднебіння з'являється висип у вигляді рожево- червоних плям розміром від одного до декількох міліметрів в діаметрі, схильна до злиття. На 4-5 день захворювання на тлі нового підвищення температури тіла з'являється плямо- папульозний висип за вухами, на шиї особи, яка поширюєтьсяпоетапно (2-й день- на тулубі, 3-й- на кінцівках).

                 Єдиним ефективним способом профілактики кору є тільки вакцинація. Вакцинації підлягають діти, що досягли віку 1-го року, а також діти старших років раніше не щеплених проти кору. Ревакцинація (тобто 2-е щеплення) робиться в 6-ти річному віці і старше.

                Вакцина для профілактики кору, краснухи, паротиту (виробництва Бельгії) є в дитячій поліклініці в достатній кількості.

                Враховуючи несприятливу епідеміологічну ситуацію в Україні по кору, педіатри міста настійно рекомендують батькам вакцинувати (ревакцинувати) своїх дітей, обмежити пересування дітей межами міста, обмежити відвідування масових заходів, уникати масового скупчення людей (ринок, магазини, громадський транспорт).

               Нагадуємо батькам, чиї діти відвідують дитячий сад або школу і не мають вікових профілактичних щеплень, що у разі виникнення неблагополучної епідеміологічної ситуації в місті, Ваші діти будуть відсторонені від відвідування організованих дитячих колективів, згідно Закону України "Про захист населення від інфекційних захворювань".

МіськийпедіатрДолинськийВ.В.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авдеевка #ацгб #корь #педиатр
live comments feed...