• Головна
  • В Авдіївці розпочалася еко-акція
12:59, 5 травня 2021 р.

В Авдіївці розпочалася еко-акція

В Авдіївці розпочалася еко-акція

З початку травня в Авдіївці стартувала всеукраїнська екологічна акція з прибирання використаних автопокришок з території міста, направлена на очищення прибудинкових земельних ділянок від вкрай небезпечного матеріалу.

Як звітує ВЦА, відпрацьовані автомобільні покришки у якості міні-клумб або інших ландшафтних об'єктів зустрічаються майже в кожному дворі Авдіївки, на території дитячих садків, шкіл та інших освітніх закладів. Це доволі швидкий та некоштовний спосіб благоустрою території. Але використані шини являють собою відходи четвертого класу небезпеки. При тривалому впливі на навколишнє середовище вони завдають значної шкоди. До їх складу входять понад 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами, які погано впливають на здоров’я людини, викликаючи онкологічні захворювання.

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування» та «Про відходи», Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація разом із КП «СЄЗ» будуть проводити роботи по виявленню та вилученню шин з прибудинкових територій з метою їх подальшої утилізації. Міська влада розраховує на співпрацю з ОСББ та містянами, аби зробити простір навколо будинків більш охайним, сучасним та екологічно чистим.

Наразі в Авдіївці розпочато перший етап еко-акції – різнокольорових зношених шин поступово позбуваються дитячі навчальні заклади. Наступна фаза очищення від б/в покришок охопить й інші заклади та установи міста, а також прибудинкові території житлових масивів.

Нагадаємо, що подібні акції проходять і в інших містах України, наприклад, в Кропивницькому нещодавно демонтували всі шини, що використовували в якості клумб в дитячих садках. Відеосюжет про цю подію викладали мешканці Авдіїївки в одну з місцевих груп у Фейсбук. 

Для активних мешканців міста повідомляємо! На місце демонтованих шин можна висадити квіти, декоративні чагарники, дерева, або встановити цікаві артоб‘єкти. В реалізації творчих ідей містян допомагає ГО «Авдіївка. Платформа спільних дій» у конкурсі соціальних проектів «Перетворимо Авдіївку разом!», до старту якого, доречі, залишається зовсім небагато часу. 
Поспішайте, ще є можливість взяти участь та виграти грант від Метінвеста, щоб зробити своє місто кращим.
Раніше повідомлялось, що у цьому році в формат конкурсу внесено зміни і пріорітетним напрямком проектів якраз є поліпшення стану прибудинкових територій.
Нагадаємо, за три роки реалізовано 52соціально важливих проекта, на які компанією було виділено близько 4,7 млн грн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#еко-акція #шини #клумби #подвір'я #утилізація
live comments feed...