• Головна
  • Українцям в додатку "Дія" сталі доступні нові послуги
10:59, 18 травня 2021 р.

Українцям в додатку "Дія" сталі доступні нові послуги

Українцям в додатку "Дія" сталі доступні нові послуги

17 травня Мінціфри представило 10 нових послуг, що з оновленням стали доступними для українців онлайн - серед них зміна місця реєстрації, сплата податків і цифровий підпис.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації.

"До 2024 року плануємо перевести 100% публічних послуг в онлайн. Будь-яка послуга від держави буде доступна за кілька хвилин і не виходячи з дому. А замість десяти кабінетів - один портал - Дія", - додав глава відомства Михайло Федоров.

Так, в Дії з'явилася можливість зміни місця реєстрації онлайн. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу і Маріуполя. А протягом року сервіс стане доступним по всій країні.

Крім того, реєстрація ФОП стала повністю автоматичною, без участі держреєстратора. Податки для ФОП можна платити онлайн, а ще подати декларацію і перевірити розрахунки за минулі періоди.

У Дії з'явився електронний підпис в смартфоні і NFC-авторизація, завдяки якій авторизуватися можна, доклавши ID-карту до смартфону.

Бізнес отримає статичний QR-код - завдяки йому можна ділитися необхідними документами онлайн без покупки додаткового обладнання. У кабінеті на порталі Дія можна згенерувати QR-код і роздрукувати його - людина сканує QR-код і дає згоду на шеринг документів.

Відтепер в Дії також можна отримати електронний дозвіл на виконання будівельних робіт та електронний сертифікат про прийняття в експлуатацію для класу наслідків СС2 / СС3. Для класу СС1 - автоматична реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт.

Електронні петиції також додали в Дію - їх можна створювати, переглядати і підтримувати. Для водіїв з'явилася можливість заміни водійського посвідчення. Також для водіїв Дія буде щогодини оновлювати розділ "Штрафи". Додаток відправляє оповіщення в разі появи штрафу і нагадає про нього за 5 днів до закінчення терміну оплати.

Доступна іпотека для переселенців на 20 років під 3% річних. Заяву можна подати на порталі Дія за 10 хвилин.

В окремих містах відтепер можна оплатити онлайн адміністративний збір. Зараз доступна в Одесі, Хмельницькому та Рівному, поступово з'явиться у всій Україні.

До того ж, через Дію буде відбуватися реєстрація операторів потужностей ринку. "Потужності ринку - це будь-яке обладнання для виробництва, зберігання або транспортування харчових продуктів", - пояснюють в Мінціфри.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дія #послуги #додаток
live comments feed...