• Головна
  • ДТЕК запустив першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії
09:05, 23 травня 2021 р.

ДТЕК запустив першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії

ДТЕК запустив першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії

ДТЕК запустив першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії (СНЕ) потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт⋅г. Цю подію справедливо можна вважати історичною в українській енергетиці.

За інформацією прес-центра компанії, батарея встановлена в місті Енергодар, на майданчику Запорізької ТЕС, і призначена для накопичення, зберігання та віддачі електроенергії в мережу, а також для надання послуг із забезпечення надійності енергосистеми України. 

ДТЕК запустив першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії, фото-1
ДТЕК запустив першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії, фото-2

ДТЕК, таким чином, виступає в ролі першовідкривача на ринку систем накопичення енергії в Україні. Адже саме накопичувачі енергії є ключем до енергетичної безпеки нашої країни.

Проєкт реалізовувався спільно компаніями, які займаються виробництвом систем накопичення енергії, – Honeywell і SunGrid. У липні 2020 року ДТЕК підписав контракт з американською компанією Honeywell на постачання літій-іонної системи накопичення енергії потужністю 1 МВт.

ДТЕК необхідно провести сертифікацію системи накопичення енергії для отримання статусу постачальника послуг із забезпечення резервів потужності для системного оператора.

Системи накопичення електроенергії є одним із найбільш швидкозростаючих секторів електроенергетики. За 10 років сектор зріс у 48 разів, середньорічні темпи зростання склали 47%. За прогнозами Bloomberg NEF, до 2040 року сумарна потужність накопичувачів перевищить 1 ТВт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДТЕК #енергія #накопичення енергії
live comments feed...