• Головна
  • Керівництво Авдіївської ВЦА звернулось до суб'єктів господарювання
08:00, 27 травня 2021 р.

Керівництво Авдіївської ВЦА звернулось до суб'єктів господарювання

Керівництво Авдіївської ВЦА звернулось до суб'єктів господарювання

На адресу Авдіївської ВЦА надходить багато звернень мешканців міста щодо неможливості використання ними електронних платіжних засобів при здійсненні розрахунку за товари чи надані послуги. В більшості магазинах відсутня можливість здійснити розрахунок з використанням платіжного терміналу.

Авдіївська міська ВЦА інформує, що Постановою КМУ від 29.09.2010 року №878 встановлено, що всі суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, повинні здійснити перехід на обов'язкове приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).

Відмова прийняти для розрахунку банківську картку споживача є прямим порушенням п. 2 ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів», згідно з яким продавцю забороняється у будь-який спосіб обмежувати використання споживачем електронних платіжних засобів.

За порушення цього права споживача відповідно до п. 12 ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів» на суб’єкта господарювання накладається штраф у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).

Враховуючи вищенаведене, Авдіївська міська ВЦА переконливо просить дотримуватися норм чинного законодавства в сфері торгівлі та захисту прав споживачів, та всебічно сприяти впровадженню різних форм розрахунків з покупцями, зокрема безготівкових.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВЦА #безготівковий розрахунок #термінал #готівка #послуги #товари
live comments feed...