• Головна
  • В Авдіївці показали документальну стрічку про Василя Стефаника
08:00, 4 червня 2021 р.

В Авдіївці показали документальну стрічку про Василя Стефаника

В Авдіївці показали документальну стрічку про Василя Стефаника

3 червня на честь 150-річчя з Дня нарождення українського письменника, майстра експресіоністичної новели, громадського діяча Василя Стефаника в Народному музеї історії міста Авдіївка відбувся перегляд документального фільму «Василь Стефаник. Невигадані історії».

Зі стрічки можна більше дізнатися про цього видатного українця, ознайомитись з його творчим шляхом і безпосередньо з творами.

Більшість творів Василь Стефаник написав з 1897-го до 1901 року. Це був його дуже активний період творчості, коли він став відомим письменником.  У 1908 році письменника обрали послом до Австрійського парламенту, де він працював десять років. Протягом усього цього часу роботи в парламенті Василь Стефаник нічого не писав, але вирішував дуже багато питань для людей, про що свідчать десятки листівок від селян до депутата, які зберігаються в родинному архіві Стефаників. 

Василь Стефаник не належав до числа заборонених письменників у радянський час. Його твори вивчали у школі та університеті. Вивчають і понині. Для школярів вони інколи бувають емоційно заскладні, зазначають фахівці. Ще за життя новели переклали двадцятьма мовами. Зокрема, німецький переклад зробив Іван Франко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #Авдіївка #література
Оголошення
live comments feed...