В Авдіївці показали документальну стрічку про Василя Стефаника

В Авдіївці показали документальну стрічку про Василя Стефаника

3 червня на честь 150-річчя з Дня нарождення українського письменника, майстра експресіоністичної новели, громадського діяча Василя Стефаника в Народному музеї історії міста Авдіївка відбувся перегляд документального фільму «Василь Стефаник. Невигадані історії».

Зі стрічки можна більше дізнатися про цього видатного українця, ознайомитись з його творчим шляхом і безпосередньо з творами.

Більшість творів Василь Стефаник написав з 1897-го до 1901 року. Це був його дуже активний період творчості, коли він став відомим письменником.  У 1908 році письменника обрали послом до Австрійського парламенту, де він працював десять років. Протягом усього цього часу роботи в парламенті Василь Стефаник нічого не писав, але вирішував дуже багато питань для людей, про що свідчать десятки листівок від селян до депутата, які зберігаються в родинному архіві Стефаників. 

Василь Стефаник не належав до числа заборонених письменників у радянський час. Його твори вивчали у школі та університеті. Вивчають і понині. Для школярів вони інколи бувають емоційно заскладні, зазначають фахівці. Ще за життя новели переклали двадцятьма мовами. Зокрема, німецький переклад зробив Іван Франко.

Україна,Авдіївка література
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии