• Головна
  • В Авдіївці продовжуються спори щодо створення філій опорної школи №2
08:00, 14 червня 2021 р.

В Авдіївці продовжуються спори щодо створення філій опорної школи №2

В Авдіївці продовжуються спори щодо створення філій опорної школи №2
Авдіївська міська військово-цивільна адміністрація ухвалила рішення щодо реорганізації двох шкіл міста та перетворення їх на філії опорного навчального закладу. Однак освітяни виступають проти цього та судяться з ВЦА.
Докладніше в ситуації намагалися розібратися журналісти "Вчасно".
Наприкінці травня на сайті Авдіївської ВЦА було оприлюднено проєкт розпорядження Віталія Барабаш щодо реорганізації шкіл № 1 та № 4 та створення з них філій опорної школи № 2.
Як повідомили в Авдіївській адміністрації на запит журналістів «Вчасно», таке рішення ухвалюється у зв’язку з низькою наповнюваністю класів та їх невеликою кількістю. Через це видатки на утримання двох шкіл є дуже високими. Постало питання створення ефективної, доступної і спроможної мережі закладів освіти територіальної громади.
«В Авдіївській загальноосвітній школи І-ІІ ступенів № 4 видатки на утримання 1 учня на рік — 46 тис. грн, а в Авдіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6, де учнів у 6 разів більше — 17,2 тис. грн. Утримання малокомплектних шкіл призводить до нераціонального використання бюджетних коштів, як наслідок скорочення видатків на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти», — зазначили у ВЦА.
Спочатку планувалося, що школам понизять ступені, внаслідок чого всіх учнів 5−9 класів (а це 184 учні) мали перевести на навчання до опорного закладу.
Школи № 1 та № 4 знаходяться у старій частині міста, учнів мали б підвозити до опорної школи на автобусах. Попередній маршрут планувалося прокласти за тим самими маршрутом, яким їздять деякі міські автобуси.
«Цей маршрут є найбільш безпечним, і ним сьогодні їздять діти мікрорайону ЗОШ № 1 та ЗОШ № 4, які навчаються у інших школах», — зазначали у ВЦА.
Інформація про можливе переведення дітей на навчання до іншого освітнього закладу викликало обурення з боку педагогів та батьків школярів.
«Чи дитині пройти 15 хвилин від школи до дому, чи цілу годину діставатися. Не дай Боже, обстріли чи ще якісь ситуації… У місті не завжди буває безпечно. Тому ми все одно виступали проти такого рішення», — зазначила Людмила Труш, мати двох учнів 4-ої школи. Школу батьки розглядають як осередок, у якому діти можуть сховатися у разі обстрілу, та продовжити навчання.
«Я до будь-яких змін у місті ставлюся позитивно, але якщо б до цього проводилися громадські слухання, якщо б спитали у людей. А коли це не проводиться, і нас ставлять перед фактом щодо такого рішення, я не розумію», — підкреслює Віталій Гуржий, батько трьох учнів школи № 4.
Була створена ініціативна група батьків учнів ЗОШ №4, які намагалися всіляко протидіяти рішенню військово-цивільної адміністрації.
Через певний час з керівництвом, педагогами та батьками загальноосвітньої школи № 1 ВЦА дійшла компромісу — створення філій без пониження ступеню та відповідно без переведення учнів. Водночас взаємодія влади та педагогічного і батьківського колективу школи № 4 надалі обростала конфліктними ситуаціями.
У ВЦА заявляють про те, що міський відділ освіти неодноразово пропонував зустрітися для обговорення реорганізації з директором, педагогами та батьками, на що постійно отримували відмову.
«Керівництво Авдіївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4 не йде на зустріч, надають неправдиву інформацію батькам, заставляють писати незгоди на переведення до опорної школи та скарги до Авдіївської міської ВЦА, — йдеться у відповіді адміністрації. — Навіть зверталися до директора та батьків через соціальні мережі з проханням обговорити реорганізацію закладу. Жодного разу директор не відреагувала на пропозиції».
У ВЦА додають: батьки інформацію про хід справи отримували тільки від директора Авдіївської ЗОШ № 4.
Директор четвертої школи Оксана Дейнега, в свою чергу, підтверджує: вона дійсно відмовлялася від зустрічей. Причина — погрози в її бік.
«Військово-цивільна адміністрація, відповідно до законодавства, не має права реорганізовувати або ліквідовувати заклади, які належать до Авдіївської міської ради. Порушуючи законодавчі акти, ВЦА поставила колектив і директорів шкіл у такі умови, що я повинна самостійно це зробити і своїм підписом здійснити реорганізацію закладу. Начебто я цього бажаю. Мені особисто і директорці школи № 1 погрожували: якщо не зробимо цього, то до нас будуть застосовані якісь санкції. У Фейсбуці на своїй сторінці очільник ВЦА Віталій Барабаш писав різні неприємності про мене, — каже пані Оксана. — Я разом зі своїм колективом вирішила, що зустрічатися з керівником ВЦА не буду, тому що погрози і інші неприємні речі нам не потрібні».
Але все-таки адміністрація міста відмовилася від пониження ступеню і 4-ої школи, лишивши у силі перетворення на філію. Однак як стверджує Оксана Дейнега, рішення ухвалили з порушеннями законодавства.
«У нас в статуті написано, що засновником школи є Авдіївська міська рада. Я спілкувалася з юристом, який сказав, що військово-цивільна адміністрація, як тимчасовий орган, згідно з законодавством, не має права на реорганізацію чи ліквідацію навчальних закладів», — зазначає директорка.
У результаті керівництво школи № 4 звернулося до суду задля зупинення дії рішення щодо перетворення їх закладу на філію. Поруч з юридичними питаннями, освітяни побоюються, що їхня школа у статусі філії просто перестане розвиватися. Як результат — взагалі зупиниться розбудова всієї старої частини прифронтового міста.
«Філія не буде юридичною особою. Я не зможу закладати кошти на розвиток, брати участь у прийнятті рішень щодо того, що буде відбудовуватися. Вони хочуть нас, директорів і колектив, залишити без коштів. Коштами знову буде розпоряджатися військово-цивільна адміністрація. Хоча я вважаю, що цим має займатися громада: вирішувати, що, куди і як витрачати. Не буде знову умов для розвитку старої частини міста», — розповідає Оксана Дейнега.
Водночас в Авдіївській ВЦА кажуть, що громада навпаки отримає переваги від створення філій, а саме — раціональне використання бюджетних коштів, а також збільшення видатків на покращення матеріально — технічної бази інших закладів освіти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #опорна школа #освіта #ВЦА #Авдіївка
Оголошення
live comments feed...