• Главная
  • В Україні з'явилась нова 5-гривнева монета
08:00, 29 июля
2

В Україні з'явилась нова 5-гривнева монета

В Україні з'явилась нова 5-гривнева монета

Нова монета номіналом 5 гривень поширеться в Україні уже найближчим часом. Вона має назву "Маяки України". Як вона виглядає і чому монета присвячена саме маякам - читайте нижче.

Про це розповідає РБК-Україна. 

Як кажуть у Національному банку, пам'ятна монета "Маяки України" вагою 16,54 г ввелася в обіг з 22 липня 2021 року. Над її дизайном працювали художник Володимир Таран, а також Олександр і Сергій Харуки.

Монета, кажуть у НБУ, присвячена засобам навігаційного обладнання.

"В Україні, яка розташована на перетині торгових шляхів Східної Європи і Середземноморського басейну та має понад 2 500 км морського узбережжя, налічуються десятки маяків, кожен із яких має власне ім’я, історію та форму. Маяки не лише виконують функцію забезпечення судноплавства, а також є надбанням національної культурної спадщини України", - йдеться у описі 5-гривневої монети на сайті НБУ.

Що зображено на монеті

На аверсі угорі розміщено малий Державний Герб України, а також написи "Україна" (під гербом) й "2021" (праворуч від герба). У центрі - композиція: на тлі стилізованих хвиль - фрагмент карти України, на береговій лінії якої крапками позначені маяки. Також показані номінал монети (унизу на дзеркальному тлі) і логотип Банкнотно-монетного двору НБУ (праворуч від карти).

На реверсі монети (у центрі на тлі лімба компаса) зображення рози вітрів, що символізує правильний вибір шляху та щасливе його завершення, навколо якої на тлі стилізованих хвиль зображено маяки та їхні назви: Станіслав-Аджигольський задній (угорі ліворуч), Зміїний (ліворуч), Євпаторійський (унизу ліворуч), Меганомський (унизу), Іллінський (унизу праворуч), Бирючий (праворуч); угорі - чайки та напис "Маяки України".

Додамо, що всього буде 35 тисяч таких колекційних монет.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#монета #НБУ #гроші #маяки

Комментарии

Показывать новый комментарий:
внизу вверху
Берём 1 гривну выпуска 2000г по благородному содержанию массы благородия Засядько,и шалОмпейку 5 гривен Приват Дойча нато' 2021г Надежды Мыса страХа!!!
29 июля, 18:27
Ученые создали мини-радар для поиска воды на Луне 44,Сильный ливень в Черновцах затопил дороги и железнодорожны Шолковы стези Гиперлупа.Лесной пожар в турецкой Анталье: пострадали несколько десятков десятин.Юго-Восточную Европу охватила самая сильная волна тепла за десятилетия,Жители Таиланда стали свидетелями войны о бэзянь.Перу «всколыхнуло» землетрясение магнитудой 5,8. Я погнал колесницу из Восточных Верхних ворот, Вижу, много вдали от предместья на север могил. А над ними осины как шумят, шелестят листвой. Сосны и кипарисы обступают широкий путь. Под землею тела в старину умерших людей, Что сокрылись, сокрылись в бесконечно длинную ночь И почили во мгле там, где желтые бьют ключи, Где за тысячу лет Воссал восстал от сна О'дин.
Мыс комнаты стрАхА кривых зеркал Динамо
29 июля, 18:30
Чуе о чём думае с отбойничком Шахтар на самом деле после смены тарифоф с потолка курсов виртуальных значков £€$¢ пионерок Рожковых пиражочных чебуреков нато' с Ша
Объявления
live comments feed...