• Головна
  • Як авдіївці можуть отримати безоплатну правову допомогу
12:01, 30 жовтня 2021 р.

Як авдіївці можуть отримати безоплатну правову допомогу

Як авдіївці можуть отримати безоплатну правову допомогу

В житті кожної людини може трапитися ситуація, в якій потрібно буде захищати свої права. Але не в кожного громадянина є можливість звернутися до приватних спеціалістів, бо частіше за все це доволі дорого коштує. Саме тому в Україні є Закон «Про безоплатну правову допомогу». Хто саме може розраховувати на безкоштовну вторинну правову допомогу (БПД), та як її отримати, читайте в матеріалі нижче.

Перш за все, громадянам потрібно знати, що всю корисну інформацію стосовно цього питання можна отримати на офіційному сервісі БПД, перейшовши за посиланням. Вторинна безоплатна правова допомога передбачає:

·захист;

·здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних установах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

·складення документів процесуального характеру.

Право на безоплатну правову допомогу, згідно з законодавством України, мають такі категорії населення:

·малозабезпечені особи;

·люди з інвалідністю;

·внутрішньо переміщенні особи;

·учасники бойових дій;

·неповнолітні особи, в тому числі діти-сироти;

·постраждалі від домашнього насильства;

·біженці;

·особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

·особи, до яких застосовано адміністративне затримання;

·особи, до яких застосовано адміністративний арешт;

·особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;

·особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Варто зауважити, що малозабезпечені особи, ВПО, біженці, учасники бойових дій, постраждалі від домашнього насильства мають право на отримання такої допомоги не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами одночасно.

Приналежність до однієї із перелічених категорій осіб треба підтвердити документально.

Отримати правову допомогу можна у відповідних центрах та бюро або дистанційно. Перелік центрів, їх адреси та графік роботи можна дізнатися за посиланням.

Дистанційно безоплатну правову допомогу можна отримати наступним чином:

·зателефонувати за безкоштовним номером 0 800 213 103, де особам надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання БПД тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

·скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», зробити це можна тут.

·у месенджерах Телеграм та Вайбер.

·у кабінеті клієнта на сайті системи БПД.

·потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат«Правова допомога протидії насильству».

·правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за посиланням.

Увага! Послуги, які надають адвокати та працівники системи БПД, цілковито безоплатні для клієнтів і оплачуються державою.

Крім того, усі громадяни можуть отримати первинну безоплатну правову допомогу, яка передбачає:надання правової інформації; консультації і роз’яснення з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.

Отримати таку допомогу можна безпосередньо у місцевих центрах, або за телефоном 0 800 213 103, або через довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#право #правова допомога #БПД #безоплатна правова допомога
live comments feed...