• Головна
  • Переваги встановлення сонячних електростанцій
Новини компаній
16:53, 28 квітня 2023 р.

Переваги встановлення сонячних електростанцій

Новини компаній

Ціни на електроенергію постійно ростуть. Тому виникає необхідність пошуку альтернативних джерел енергії. Зекономити кошти можна за допомогою встановлення сонячної електростанції.  Основні компоненти обладнання — сонячні батареї, які перетворюють сонячну енергію на електричну.

В приватних домогосподарствах дозволяється встановлювати без ліцензії установки, величина яких не перевищує 50 кВт. Маючи власну сонячну станцію, можна не турбуватися про підвищення тарифів та забути про перебої в роботі мережі. Крім економії коштів, така конструкція може бути джерелом доходів. Надлишки отриманої енергії можна продавати за “зеленим” тарифом. Нерухомі деталі та відсутність людського втручання збільшують термін експлуатації установки. Вона може служити до 30 років.

Порівняно з традиційними носіями енергії, сонячні панелі екологічні. Під час їхньої роботи не виділяються шкідливі речовини, не підвищується рівень парникових газів. Отримання електроенергії відбувається без знищення лісів чи споживання невідновлюваних енергоресурсів.

Монтаж сонячних електростанцій: яку СЕС вибрати

Перед встановленням СЕС потрібно визначитися з типом конструкції. Інженерна споруда може бути:

  • Мережевою. Для її роботи потрібна зовнішня електролінія. Обладнання використовується для економії плати за електроенергію та отримання пасивного доходу.

  • Автономною. Станція, яка не залежить від мережі. Накопичення енергії відбувається в акумуляторних батареях, які використовуються в нічну пору як резерв. Монтаж сонячних електростанцій такого типу дозволяє освітлювати віддалені об'єкти, приватні та дачні будинки. Найбільш ефективною їх робота є в період, коли випромінювання сонця найактивніше (березень-жовтень). В похмуру погоду енергія також виробляється, хоча в меншому об'ємі.

  • Гібридною. Акумуляторні батареї заряджаються від загальної мережі й сонячних батарей. Це забезпечує безперебійне електропостачання для дому, торгової точки чи іншої споруди. СЕС такого типу монтують там, де є можливість під'єднання до централізованої електромережі, але її робота нестабільна. 

Самостійно визначитися, яке саме обладнання потрібно, буває складно. Тому краще звернутися до фахівців. Вони підкажуть, яку конструкцію вигідніше встановити в кожному конкретному випадку. 

Способи та особливості встановлення сонячних електростанцій

При наземному монтажі спочатку виготовляють оцинковану конструкцію потрібного розміру. Встановивши опору, кріплять на неї сонячні панелі та надійно фіксують. Ще одним варіантом є встановлення сонячних електростанцій на дах. В цьому випадку не потрібна опорна конструкція, батареї кріпляться на оцинкований профіль.

Щоб обладнання правильно функціонувало, його повинні встановлювати професіонали з великим досвідом роботи. Це допоможе уникнути помилок, які можуть вплинути на роботу станції:

  • Неправильне розташування батарей. Важливо правильно розрахувати кут установки панелей. На них повинна потрапляти максимальна кількість сонячного проміння. Потрібно розташовувати елементи так, щоб високі будівлі чи дерева їх не затіняли. Фахівці ще на етапі проєктування підберуть найкращий варіант. 

  • Неправильно підібрана система кріплення. Це впливає на термін служби конструкції. Тому потрібно використовувати спеціальні монтажні профілі.

  • Погані контакти. Найчастіше користувачі звертаються у сервісні центри через  підгорання кабелю. Проблема виникає при використанні неякісних компонентів системи, неправильному розрахунку перетину кабелю. При цьому сонячна електростанція може вийти з ладу на місяць і більше.

Під час прокладання кабелів також мають бути враховані деякі важливі моменти. Для монтажу сонячних електростанцій потрібні спеціальні вуличні вироби в обплетені, захищені від зовнішнього впливу. Якщо станція розташовується на землі, то під'єднати кабель не складно. При монтажі на покрівлі його потрібно підключати заздалегідь, тому що після закріплення панелей доступ буде ускладнений. Фахівці, які надають послуги встановлення СЕС, спланують максимально економну і надійну схему підключення кабелів. Правильний монтаж полегшить обслуговування обладнання і дозволить ефективно використовувати енергію сонця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...