• Главная
  • Особливості російської кризи. Кого звинувачувати?
Реклама
10:57, 1 мая 2015 г.

Особливості російської кризи. Кого звинувачувати?

Реклама

У російській економіці склалася вкрай складна ситуація. І з часом вона тільки посилюється. Нерозумно вірити телебаченню, де керівництво країни навперебій говорить про стабілізацію обстановки і виході з кризи. Кожна людина зараз сама за себе. На передньому плані у кожного в Росії зараз стоїть захист власної сім'ї і стабілізація рівня доходів.

Негативно на роботі багатьох комерційних компаній відобразилося закриття кордонів. Російські та антиросійські санкції призвели до того, що фірми, які працюють із закордонними партнерами, виявилися без ринку збуту. Попросту подібні компанії опинилися без роботи, а разом з ними і їхній персонал. Прямим наслідком припинення діяльності фірм є скорочення співробітників, що не може не засмучувати. Політичне протистояння з Європою та Америкою обернулося для Росії повномасштабною економічною війною. У наявності зараз замороження міжнародних відносин та спільних проектів, на які розраховували багато компаній.

Поточна криза показала слабкість нинішньої моделі російської економіки. По суті, вона заснована на вивезенні і продажу природних ресурсів. Виробництво і сучасна промисловість в Росії практично повністю відсутні. А діючі підприємства в більшості своїй є пережитками радянської епохи, нехай і з невеликою модернізацією. Застаріле обладнання та технології роблять російське виробництво неконкурентоспроможним у порівнянні з країнами Європи та Азії. Також в наявності явний брак професійних кадрів і «робочих» мізків.

Конкурентоспроможність російської продукції на світових ринках залишає бажати кращого. Особливо це твердження стосується сфери високих технологій. Тут взагалі повний «штиль». Звичайно, у Росії є ядерна "ломака". Але це мабуть і все, що гідне поваги. А якщо подивитися лише на медицину, то, наприклад, Кібер-ніж, ця найсучасніша "зброя" для лікування раку і видалення пухлин, і той виготовлений в США http://cliniccyberknife.ru. І росіян це не засмучує, всі шукають саме такого якісного лікування, саме на такій "ворожій" медичній апаратурі. Росія попросту розучилася виробляти щось потрібне і корисне, як для себе, так і для інших країн. Весь упор нинішньої економіки робиться на продаж природних ресурсів, тобто того, що природа віддає сама.

Варто відзначити, що звинувачувати «всіх і вся» в тяжкому становищі – це ще одна негативна риса російського народу. Так, кожен другий росіянин вважає, що уряд нічого не робить для розвитку держави, а начальник на роботі – круглий дурень. Народ гризе постійне відчуття невдоволення, але з ним ніхто не намагається боротися. Все тільки скаржаться (хто на кризу, хто на уряд, хто на начальника). Ось і виходить, що сутність російського менталітету зводиться до перекладання відповідальності за своє життя та становище на когось іншого. Тільки змінивши себе, своє ставлення до подій, можна говорити про глобальні перебудови в суспільстві. Саме зараз потрібно змінюватися і шукати важливі стратегічні рішення, щоб подолати поточну кризу. Але навряд чи це вдасться найближчими роками. А може ще й і десятиліттями.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Объявления
live comments feed...