Україна може відмовитися від переходу на зимовий та літній час

Україна може відмовитися від переходу на зимовий та літній час, Дарья Воронцова

У Комітетах Верховної Ради 17 лютого розглянуть законопроект №4201 про вимір часу. Документ передбачає скасування переходу на сезонний час.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що "на думку більшості вчених і лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров'я громадян", а також "доведено, що переведення годинників не допомагає енергозбереженню ".

"Щорічно перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня ... Сподіваємося, що в разі підтримки Верховною Радою України, це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроекті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується", - сказано в документі.

Автором законопроекту виступає перший заступник голови Верховної Ради, член партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук. В Раді цей документ зареєстрували ще 9 жовтня минулого року. У законопроекті також зазначено, що він "спрямований на протидію агресії з боку Російської Федерації".

Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України протиправно встановлений час держави-агресора - Російської Федерації. Закріплення на всій території України єдиного київського часу дозволить зміцнити наші оборонні позиції і буде сприяти деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій, - пояснив депутат.

Ідея законопроекту доволі цікава, але чи можна її інтерпретувати як інструмент в боротьбі з Росією, питання вельме суперечливе.

Україна годинник час законопроект
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии