ВЦА міста звертається до авдіївців

ВЦА міста звертається до авдіївців, Дарья Воронцова

Вже через декілька днів прийде весна. Свято 8 Березня, Масляна, інші свята, коли на полицях квіткових магазинів або у стихійних продавців можуть з’явитися первоцвіти на продаж. Багато людей власноруч збирають перші зелені рослини, не замислюючись, що тим самим наносять велику шкоду природі, а ще порушують чинне законодавство України.

Як інформує ВЦА міста, первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи першої зелені. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне. Квіти золотисті, голубі, бузкові та білосніжні. Підсніжники, проліски, ряст, шафран, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах.

На жаль, останніми роками кількість первоцвітів значно скоротилася. Рослини, які є провісниками весни, опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку.

Громадяни, які знищують рослини, що занесені до Червоної книги України, погіршують середовище їх зростання, що призводить до їх загибелі. Люди, що здійснюють торгівлю рідкісними та зникаючими видами первоцвітів, порушують Закони України: «Про рослинний світ», «Про Червону Книгу України».

Збираючи первоцвіти – ми губимо їх, а купуючи – допомагаємо губити. Саме масовий збір – одна з головних причин різкого зменшення чисельності ранньоквітучих видів рослин, занесених до Червоної книги України. В нашій країні вже зникло майже 50 видів рослин. І цей процес триває.

Саме тому адміністрація міста закликає громадян захистити первоцвіти та зберегти неповторну українську природу.

первоцвіти Авдіївка Україна ВЦА законодавство природа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии