Авдіївський центр зайнятості провів вебінар

Авдіївський центр зайнятості провів вебінар, Дарья Воронцова

17 лютого в Авдіївському міському центрі зайнятості за участі представників Авдіївського бюро правової допомоги відбувся вебінар «Особливості працевлаштування в Україні».

Як звітує адміністрація Центру зайнятості, слухачі були проінформовані про те, що працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою захисту. А саме:

-від незаконного звільнення,

-виплати заробітної плати,

-офіційної відпустки не менше 24 днів,

-виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю,

-відпустки по догляду за дитиною,

-грошової допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу,

-страхового стажу для отримання пенсії та низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Наприкінці вебінару співробітники Центру зайнятості відповіли на питання слухачів. Однак не зважаючи на це, проблема офіційного працевлаштування в місті стоїть доволі гостро. В наш складний час, коли треба заробляти гроші, прості люди погоджуються на неофіційну роботу, аби тільки мати хоч якесь джерело доходу. Цю проблему треба вирішувати комплексно, залучаючи спеціалізовані органи та служби міста, які можуть притягнути до відповідальності роботодавців – порушників чинного законодавства. Адже неофіційна робота – це проблема не лише окремого громадянина, який втрачає соціальні гарантії. Це проблема цілих громад та всієї країни, пов’язана перш за все з сумлінною виплатою податків, соціальних внесків тощо.

-Я дуже часто в своєму житті стикався з проблемою офіційного працевлаштування. Точніше з небажанням роботодавців офіційно приймати на роботу людей. Вони добре знають, що порушують закон. Але щось змінювати намірів не мають. Звісно, така впевненість в тому, що їм за це нічого не буде, у людей не просто так з’являється. Є підприємства, де офіційно з 20 людей влаштовано максимум 2-3 працівника, і це при тому, що 1 з цих офіційно влаштованих вже не працює декілька місяців, бо поміняв роботу. Таке доволі часто можна зустріти в індустрії харчування, в декотрих магазинах, в будівельних фірмах. Це велика проблема, але я не вірю, що вона вирішиться найближчим часом, - поділився з нами мешканець Авдіївки, що має статус ВПО, Олександр В. (прізвище скрито за проханням чоловіка).

центр занятості Авдіївка працевлаштування ВЦА
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии