• Головна
  • Опорна школа в Авдіївці готується до відкриття восени
08:24, 20 лютого 2021 р.

Опорна школа в Авдіївці готується до відкриття восени

Опорна школа в Авдіївці готується до відкриття восени

В Авдіївці ударними темпами ремонтують зруйновану обстрілами майбутню опорну школу.

Як інформує ВЦА міста, з початку літа 2020 року на об'єкті працює нова будівельна організація. І вперше за 5 років ремонт школи пішов швидше - вже є результати.

Сьогодні реконструкцію опорної школи в нашому місті фінансує ДонОДА - з обласного бюджету на це виділено 76 млн. грн. І поки, як зазначає директор департаменту капбудівництва ДонОВЦА Юрій Вінокуров, вдається вкладатися в установлені бюджет та строки – очікується, що 1 вересня поточного року опорна школа нарешті розкриє двері своїм учням. В обновленій будівлі є 17 класів, що можуть вмістити більше тисячі учнів.  

Облаштування спортивного майданчика і придбання устаткування для загальноосвітньої школи №2 здійснювалось за кошти Литовської Республіки, що надала приблизно 1 мілн. євро. В ході реконструкції використовуються виключно сучасні технології.

Будівля учбового закладу утеплена матеріалами - термопанелями "Шале", товщиною в 150 мм. В будівлі встановлені енергозберігаючі вікна, які відповідають сучасним європейським нормам, і забезпечують мінімальні тепловтрати у будь-яку пору року. Демонтовано і укладено підлог на 4000 м2.

В кожному класі опорного навчального закладу Авдіївки встановлені датчики диму, руху і розбиття скла, усі приміщення обладнані сучасними вентиляційними системами і гучномовцями. 

Входи в школу обладнані пандусами і спеціальними кнопками виклику, також в планах встановлення декількох дверей з автоматичним відкриванням та доводчиками. Починаючи з вулиці і продовжуючи коридорами закладу укладена тактильна плитка - направляюча і попереджувальна (для людей із порушенням зору). Крім того, на кожному поверсі є санвузли, які  відремонтовані з урахуванням доступності для людей з інвалідністю.  

Вже цієї весни планується встановити на сходових маршах спеціальний підйомник - будь-якій людині буде забезпечено вільний доступ на усі три поверхи. Окрім того, всі проходи розраховані на  те, щоб можна було не лише пройти, але і проїхати на колясці. 

- Приємно констатувати, що ця школа стане зразково-показовою для маломобільних груп людей, - зазначає керівник ВЦА Авдіївки Віталій Барабаш. – На мій погляд, інклюзивність навчальних закладів є ознакою здорового суспільства. Тому послідовно працюємо над тим, щоб усі діти Авдіївки могли реалізувати право на освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Авдіївка #ВЦА #опорна школа
live comments feed...