• Головна
  • Керівництво Авдіївки зустрілося з представниками ГО «Зооконтроль»
07:51, 3 березня 2021 р.

Керівництво Авдіївки зустрілося з представниками ГО «Зооконтроль»

Керівництво Авдіївки зустрілося з представниками ГО «Зооконтроль»

2 березня голова ВЦА Авдіївки Віталій Барабаш разом із заступником Євгеном Удовенко, керівниками сектору екології та міського  комунального підприємства зустрілися з представниками харківської ГО «Зооконтроль». Метою зустрічі було обговорення того, як вирішити ситуацію з безпритульними тваринами у місті.

Як звітує ВЦА міста, представники  харківської громадської організації «Зооконтроль», яка допомагає гуманно скоротити чисельність бездомних тварин і запобігти можливому поширенню сказу, розповіли про досвід співпраці у цьому напрямку з різними містами Донбасу й запропонували започаткувати і в Авдіївці відповідну міську програму.

Очільник Авдіївки Віталій Барабаш погодився з тим, що місту потрібна спеціальна програма, яка б комплексно вирішувала проблеми і питання, пов’язані з регулюванням чисельності чотирилапих бродяжок. 

- До нас постійно звертаються мешканці міста з різного роду проблемами, пов’язаними з агресивною поведінкою вуличних собак в бік людей або навпаки, з антигуманним ставленням людей до них. Вважаю, що потрібна системна робота з безпритульними тваринами. І міська програма, створена за участі громадськості, має стати своєрідною дорожньою картою з вирішення цих питань, - підкреслив голова ВЦА.

Представники організації також зазначили, що у разі затвердження подібної програми у місті можна буде оперативно вирішувати нагальні питання, пов’язані з конфліктними ситуаціями між тваринами та людьми.

- Ми сформували, оснастили та залишили у Донецькій області підрозділ, який протягом півгодини міг би приїхати в Авдіївку і вирішити будь-яку ситуацію, яка виникне з вуличними тваринами, - повідомив засновник ГО «Зооконтроль» Андрій Ревенко.

«Зооконтроль» має власні мобільні ветеринарні комплекси. Основний напрямок роботи організації - вилов безпритульних тварин, їх стерилізація, щеплення від сказу, ідентифікація за допомогою електронного мікрочіпу, внесення даних про тварин до власного реєстру, перетримка тварин, повернення до ареалу мешкання.

По завершенню зустрічі було вирішено за тиждень зустрітися з конкретними ідеями та пропозиціями, після чого організувати громадські слухання з озвучених питань.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у сусідній Дружковці зоозахисники обурені тим, що місцева влада співпрацює з фірмою також з Харкова, яка тварин відловлює, але не повертає в місто. У активістів є підозри, що собак просто вивозять, щоб приспати. А на іх місці з'являються нові. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Авдіївка #ВЦА #Зооконтроль #тварини
live comments feed...