• Головна
  • В Авдіївському музеї пройшов творчий захід на честь Дня народження Кобзаря
08:00, 10 березня 2021 р.

В Авдіївському музеї пройшов творчий захід на честь Дня народження Кобзаря

В Авдіївському музеї пройшов творчий захід на честь Дня народження Кобзаря

9 березня керівництво Авдіївської ВЦА у повному складі відвідало творчий захід - «Завжди величний і могутній – наш Шевченко», що присвячений Дню народження письменника, класика української літератури, мислителя, художника і громадського діяча Тараса Шевченка.

Цього року Україна відзначає 207-му річницю від дня народження Кобзаря.  Особистість Шевченка, його нелегка доля і невмируща поезія стали джерелом натхнення для багатьох митців слова.

Як звітує ВЦА Авдіївки, у залі Народного музею історії міста Авдіївка розміщена виставка книг про Шевченка та творів самого поета. Окрасою свята стали фото-картини тернопільчанина Олега Шупляка, до створення яких його надихнули життя та творчість Тараса Шевченка.

Гостей музею зустріли копії картин Шупляка з подвійним змістом із серії «Двовзори». Ці полотна особливі своїми прихованими образами: вдивляючись у традиційний пейзаж, раптом виявляєш, що хатини – це очі людини, а пагорби перетворюються на брови. На творчому заході також лунали пісні на слова Шевченка «Тече вода з-під явору», а також відомі вірші Кобзаря, які виразно декламували учні авдіївських шкіл.

Кожен учень отримав у подарунок цікаву українську книгу.

- Твори Тараса Шевченка не втрачають актуальність з плином часу. Я вкотре із задоволенням перечитую «Кобзаря», і точно не в останнє, - розповідає голова ВЦА Авдіївки Віталій Барабаш. – Я дуже радий усвідомлювати, що стиль нашого великого поета дуже близький українцям, в тому числі і нашим захисникам, моїм побратимам, які пишуть тією самою мовою, про ті самі болючі питання для нашого народу.

Пам'ять Тараса Шевченка вшанували покладанням квітів до пам’ятника великому Кобзарю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Авдіївка #ВЦА #музей #Кобзар #Шевченко
live comments feed...