• Головна
  • В Авдіївці встановлять пам’ятну дошку почесному громадянину міста
08:00, 12 березня 2021 р.

В Авдіївці встановлять пам’ятну дошку почесному громадянину міста

В Авдіївці встановлять пам’ятну дошку почесному громадянину міста

До ВЦА Авдіївки надійшов лист-звернення від Миколи Борисовича Цвелих щодо встановлення меморіальної дошки почесному голові авдіївської міської організації ветеранів, інваліду Другої світової війни, полковнику, почесному громадянину міста Авдіївка Стрельченко Петру Остаповичу. З цього питання 11 березня відбулося засідання відповідної комісії під головуванням заступника керівника Авдіївської ВЦА Сергія Легенького.

Як інформує ВЦА міста, народився Петро Стрельченко 27 березня 1921 року у Запорізькій області, був вчителем математики і фізики. З початком війни був призваний в ряди Збройних сил, пройшов усю війну, був поранений, брав участь у бойових діях Південно-кавказького фронту, звільняв Прагу та Берлін. Після перемоги проходив службу на різних командирських посадах, продовжуючи свою військову справу. Багато своїх сил він присвятив не тільки своїй ветеранській організації, але й вихованню молодого покоління, завжди був присутнім на різних шкільних заходах, багато спілкувався з молоддю.

За свою військову діяльність мав численні нагороди. В його послужному списку є ордени Вітчизняної війни першого та другого ступенів, два ордени Червоної зірки, медалі за звільнення Праги та Берліну, сучасна нагорода - орден Богдана Хмельницького 3 ступіню – всього в арсеналі 5 орденів та 21 медаль різних рівнів, грамоти та подяки. Рішенням депутатів Авдіївської міської ради від 1995 року йому присвоєно звання почесного громадянина міста Авдіївка. Прожив Петро Остапович 97 років. Меморіальну дошку за рахунок власних коштів виготовив приватний підприємець Авдіївки.

Комісія одноголосно прийняла рішення підтримати встановлення меморіальної дошки такій людині, як Петро Стрельченко. Заступник голови ВЦА Авдіївки Сергій Легенький окреслив строки виконання робіт з відкриття пам’ятного знаку. Попередньо призначено встановлення знаку на 26 березня, а урочисте відкриття – на 27 березня, коли виповнюється рівно 100 років з дня народження почесного авдіївця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВЦА #почесний громадянин #Авдіївка #меморіальна дошка #ветерани
live comments feed...