• Головна
  • Відділ культури ВЦА розповів містянам про історію пам'ятника Т.Г. Шевченку
08:20, 19 квітня 2021 р.

Відділ культури ВЦА розповів містянам про історію пам'ятника Т.Г. Шевченку

Відділ культури ВЦА розповів містянам про історію пам'ятника Т.Г. Шевченку

До Дня пам’яток історії та культури відділ культури ВЦА підготував цікавий матеріал про історію пам’ятника Великому Кобзарю – Тарасу Григоровичу Шевченку. Пам’ятник поету знаходиться на бульварі, що носить його ім’я.

Відлитий із бронзи бюст Шевченка, встановлений на залізобетонному постаменті, облицьованій гранітною плиткою, - прикрашає центр бульвару, який є улюбленим місцем відпочинку авдіївців.

Та виявляється в Авдіївці пам’ятник поету відкривали двічі. Та ще двічі міняли місце його розташування.

Перший пам’ятник встановили в радянські часи під час розбудови алеї, що веде до авдіївської школи № 6.

На жаль, точний рік його встановлення невідомий. Розглядаючи фото 70-х років минулого століття, можна побачити, що бюст Шевченка скоріш за все був вилитий із бетону та встановлений на високому постаменті, на тлі якого була встроєна табличка із рядками віршів: «Думи мої, думи мої…». Знаходився пам’ятник у центрі бульвару, навколо якого була розбита клумба з висадженими квітами.

Історія життя другого пам’ятника розпочинається з 90-х років ХХ ст.. У листопаді 1990 року в Авдіївці відбулася видатна подія – урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку, бюст якого був відлитий із бронзи. Ця подія знайшла відображення в місцевій газеті «Красное знамя» за 10 листопада 1990 року, виявляється - це був п’ятий за рахунком пам’ятник, відкритий того часу в Донецькій області.

Та історія пам’ятника на цьому не закінчується. Під час реконструкції бульвару Шевченка пам’ятник був перенесений на початок алеї, що пересікається з проспектом К. Маркса (нині проспект Центральний). Бюст Шевченка поставлений на новий постамент, а на місці колишнього пам’ятника спорудили фонтан.

Тут пам’ятник Шевченку простояв до 2008 року. За цей час постамент поступово руйнувався та став виглядати неестетично, згодом перестав функціонувати і фонтан. Тож було прийняте рішення перенести пам’ятник на історичне місце – у центр бульвару - на місце вже колишнього фонтану. Постамент пам’ятника знову змінив зовнішній вигляд – був обкладений червоною керамічною плиткою, а навколо висаджені квіти.

Оновлення пам’ятника Т. Шевченку відбулось у 2016 році та приурочене до 25-ї річниці Незалежності України. Постамент пам’ятника та парапет облицьовано гранітною плитою, споруджені невисокі східці, що ведуть до підніжжя пам’ятника. За оцінками містян, сучасний вигляд пам’ятника –найкращий за усі часи його встановлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#культура #Авдіївка #пам'ятник #Шевченко
live comments feed...