• Головна
  • Голова ВЦА прокоментував ситуацію щодо оновленого освітнього простору у місті
12:29, 19 травня 2021 р.

Голова ВЦА прокоментував ситуацію щодо оновленого освітнього простору у місті

Голова ВЦА прокоментував ситуацію щодо оновленого освітнього простору у місті
Вчора на сайті Авдіївської міської ВЦА з‘явилася інформація щодо створення у місті спроможної мережі закладів освіти, що викликало багато запитань у батьків авдіївських школярів, особливо які мешкають в старій частині міста.
Сьогодні керівник ВЦА Віталій Барабаш на своїй сторінці у Facebook звернувся до авдіївців для прояснення ситуації. Далі наводимо пряму мову.
- Шановні Містяни!
Хочу прояснити ситуацію по освіті нашого міста.
Закликаю із розумінням  поставитись до позитивних, але, можливо, трохи несподіваних, змін в освітньому житті ваших чад. Насамперед моє звернення стосується дітей зі старої частини Авдіївки – учнів  5-9-х класів ЗОШ № 1 та №4.
Ваші діти матимуть першочергове право зарахування в опорний заклад (ЗОШ №2), з переходом в який вони отримають оновлений, сучасний освітній простір, кімнати психологічного розвантаження, сучасні їдальню, актову і спортивну зали, близьке розтушування простору для позашкільного розвитку. Зараз робимо все можливе і неможливе задля забезпечення належного транспортування дітей до опорної школи і назад – додому.
У березні 2020 року набув чинності новий Закон України «Про повну загальну середню освіту». Закон містить багато новацій, передбачає суттєве реформування мережі закладів загальної середньої освіти, яка формується з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації та інших потреб територіальної громади.
Згідно із Законом, у опорного закладу мають бути філії. Ними стають перша та четверта школи нашого міста. 
Також з 1 вересня буде ліквідовано вечірню школу міста. Проте мешканці так само зможуть отримувати освіту у вечірніх класах на базі ЗОШ №7. 
Трохи про цифри. Нарахування заробітної платні вчителям відбувається за рахунок субвенції з центрального бюджету. Проте комунальні та інші витрати відбуваються з міського бюджету. Минулого року на зарплати вчителям у ЗОШ №4 не вистачило майже 1,6 млн гривень субвенції і ця сума була сплачена з міського бюджету. При цьому у школі навчаються у 5-9-х класах усього 69 дітей. Для порівняння у 2-й школі учнів 5-9-х класів – 402 дитини.  
Інші школи нашого міста потребують ремонтів покрівель, внутрішніх мереж та приміщень. І кошти, які нам вдасться заощадити завдяки оптимізації, будуть спрямовані саме на такі потреби. 
Обирати вам, де навчатися вашій дитині! 
Головне – школи не закриваються, а трансформуються! 
Наша мета – створити учням кращі умови навчання, спрямовані на всебічний розвиток дитини, надати можливість відвідувати гуртки, секції, музичну школу, отримати можливість закінчення повної загальної середньої освіти на вищому рівні, - зазначив він.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#школа #освіта #ВЦА #Авдіївка #НУШ
live comments feed...