• Головна
  • Комунальники закликають авдіївців до сортування сміття
08:20, 7 жовтня 2021 р.

Комунальники закликають авдіївців до сортування сміття

Комунальники закликають авдіївців до сортування сміття
Авдіївка почала активно долучатися до процесу сортування сміття, зокрема пластику. По місту  "Службою єдиного замовника"  встановлені 20 контейнерів для збору ПЕТ пляшок. Вони розташовані на стаціонарних сміттєвих майданчиках і їх дуже легко впізнати по яскраво-жовтому кольору. Також контейнери для пластику є у кожній авдіївській школі. Люди рідко приділяють увагу цьому питанню - в якому вигляді кидати використану упаковку в контейнер для роздільного збору. На жаль, не всі розуміють наскільки це важливо. Чому потрібно сортувати сміття, пояснили авдііївські комунальники.
В якому вигляді викидати пластикові пляшки
Пляшка повинна бути чистою.  Якщо це пляшка з під газованих напоїв - робити це не обов'язково, а якщо з-під молока або йогурту - дуже бажано!  Адже брудну вторсировину переробляти менш вигідно, тому що, щоб її відмити, потрібно буде використовувати більше води і миючих засобів, а також витратити час.  Якщо підприємець вважатиме майбутні витрати і вони його не влаштують, то заготовщик вторсировини не отримає дохід і більше не буде заготовлювати таку упаковку. Саме щоб не викликати таких безглуздих бар'єрів для галузі переробки, в західних країнах населення миє свою упаковку після використання.  
Чому потрібно стискати ПЕТ пляшки
По-перше, щоб заохочувати перевізників впроваджувати роздільний збір на прибудинкових територіях.  Так як вага зібраної вторсировини збільшується і це вигідно, а який зиск в тому, щоб возити повітря в сміттєвозах?  А ще потрібно враховувати і зменшувати карбоновий слід - краще вивезти більше сміття за один раз, ніж відправляти машину кілька разів.  
По-друге, бездомні не зможуть використовувати упаковку знову.  Тому що вони іноді здають за гроші порожні пляшки продавцям сирого молока на стихійних ринках.  До речі, ніколи не використовуйте ПЕТ пляшку вдруге - в ній накопичуються мікроби!  Така властивість ПЕТ - всередині тепло і волого, добре проникає світло - чудовий «інкубатор» для бактерій.
Не ущільнена пляшка ще з кришкою і при попаданні на переробку важко піддається пресуванню.  Витрачається більше електроенергії, щоб здавити вторсировину.
В крайньому випадку, якщо Ви не хочете збирати кришки окремо, то стисніть пляшку, а потім вже прикрутіть кришку.
Навіщо сортувати сміття
Деякі скептики дивуються, а чого це я повинен витрачати свій час на підготовку (мити, ущільнювати, сортувати) сміття, якщо хтось (перевізник) на ньому заробить, а я - ні. 
Так ось, від ретельної підготовки вторсировини виграють всі:
  • перевізник продає його за високою ціною і його бізнес не закривається;
  • суспільство отримує сучасні інфраструктурні рішення (дороги, садки, парки, майданчики) за рахунок сплачених від продажу вторсировини податків;
  • на звалищі захороняется значно менше сміття, більше землі залишається для природи;
  • перероблена всередині країни вторсировина створює додану вартість та зміцнює національну економіку, продукти переробки не ростуть в ціні (папір, картон, пелети і т.д.), тому що їх не потрібно імпортувати з інших країн.
Любіть природу, сортуйте сміття!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сортування #сміття #Авдіївка
live comments feed...