• Главная
  • З 16 січня усі друковані ЗМІ мають перейти на державну мову
13:04, 12 января
2

З 16 січня усі друковані ЗМІ мають перейти на державну мову

З 16 січня усі друковані ЗМІ мають перейти на державну мову

16 січня поточного року набуває чинності 25 стаття Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації.

Як овідомляє ДонОДА, з цього дня друковані ЗМІ загальнодержавної та регіональної сфер розповсюдження в Україні видаються державною мовою. Відповідно до закону, друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими, ніж державна, мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою. Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день.

Відповідно до даних Книжкової палати України у 2021 році загальноукраїнських і регіональних видань, які у 2021 році виходили недержавною мовою і не мали українськомовної версії, було 217 газет та 107 найменувань журналів.

Відповідно до 25 статті мовного Закону:

Розповсюдження за передплатою друкованих засобів масової інформації, виданих мовами, іншими ніж державна, допускається за умови забезпечення їх засновниками (співзасновниками) можливості передплати в Україні такого самого видання державною мовою.

Засновники (співзасновники) друкованих засобів масової інформації зобов’язані виготовляти, публікувати і доставляти обов’язковий примірник документів (номери (випуски) друкованих засобів масової інформації) державною мовою у порядку, визначеному законом.

У кожному місці розповсюдження друкованих засобів масової інформації друковані ЗМІ державною мовою мають становити не менше 50 відсотків назв, що розповсюджуються в цьому місці.

У місці розповсюдження друкованого ЗМІ, виданого іншою, ніж державна, мовою, розповсюджується такий засіб масової інформації державною мовою.

Вимоги частин першої, другої та абзацу другого частини четвертої цієї статті не поширюються на друковані засоби масової інформації, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою, іншою офіційною мовою Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти державною мовою, та на наукові видання, мова яких визначається статтею 22 цього Закону.

Обов’язковий примірник документів, передбачений частиною третьою цієї статті, у такому разі виготовляється, публікується і доставляється відповідною мовою.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#мова #мовне питання #закон #ЗМІ

Комментарии

Показывать новый комментарий:
внизу вверху
Цикавые подробности
12 января, 19:31
уродцев Кончит Сегодня, 19:26 Сексуальные отношения с родственниками пока разрешены, если в них не участвуют дети. Однако теперь они будут запрещены даже между родственниками старше 18 лет. Такое решение принимают впервые с 1791 года: тогда инцест был декриминализирован в связи с постепенной секуляризацией государства. Ответить 0 0 По традициям и культуре Гамбугской Сегодня, 19:27 Французское правительство намерено запретить инцест на законодательном уровне. Это первое подобное решение, принятое более чем за 200 лет. О решении правительства рассказал государственный секретарь по делам детей Адриен Таке, цитату приводит The Times.
От Крещение
12 января, 19:34
В столице Аргентины жара превысила +40 °С, вызвав отключения электричества
Объявления
live comments feed...