• Главная
  • Авдіївським опікунам та прийомним батькам нагадали про їх обов'язки стосовно дітей
12:40, 8 февраля

Авдіївським опікунам та прийомним батькам нагадали про їх обов'язки стосовно дітей

Авдіївським опікунам та прийомним батькам нагадали про їх обов'язки стосовно дітей

З початку 2022 року службою у справах дітей Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з опікунами/піклувальниками, прийомними батьками щодо належного виконання обов’язків та захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про це повідомляє ВЦА.

Служба у справах дітей звертає увагу на виконанні законодавства України, а саме:
-    відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачено, що обов’язкові медичні огляди всіх дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа здійснюються двічі на рік;
-    відповідно до п. 47 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» (із змінами), опікуни та піклувальники щороку з моменту призначення зобов’язані подавати службі у справах дітей за місцем свого проживання (перебування) висновок про стан здоров’я опікуна, піклувальника, складений за формою згідно з додатком 5.

Крім того, опікунам та піклувальникам необхідно своєчасно проходити щорічний медичний огляд особисто, та проходити 2 рази на рік медогляд дітей, які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників, прийомних сім’ях, з обов’язковим наданням висновків про стан здоров’я опікуна (піклувальника) та підопічних дітей службі у справах дітей. Бланки медичних оглядів можна отримати в службі у справах дітей.

У разі ненадання або не своєчасного надання вищевказаних документів, служба у справах дітей залишає за собою право відповідно до вимог діючого законодавства України як орган влади, який здійснює контроль за станом утримання та виховання усіх категорій дітей на відповідній території, звертатися до органів поліції з клопотанням про притягнення опікунів (піклувальників), прийомних батьків до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#батьки #діти #права дітей #захист дітей
Последние новости
Объявления
live comments feed...