• Главная
  • Авдіївці зможуть отримати лікарняний без візиту до лікаря: як це зробити?
13:26, 9 февраля

Авдіївці зможуть отримати лікарняний без візиту до лікаря: як це зробити?

Авдіївці зможуть отримати лікарняний без візиту до лікаря: як це зробити?

В Україні пацієнти, які мають симптоми грипу, ГРВІ або COVID-19 можуть отримати електронний лікарняний без візиту до лікаря. Він діятиме лише протягом 5 днів.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу.

Так, МОЗ видало наказ № 233 "Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках", який вже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Як пояснив Ляшко, цей наказ допоможе зменшити навантаження на лікарів первинної ланки у зв'язку зі стрімким поширенням штаму коронавірусу "Омікрон".

Отже, в разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може зателефонувати до свого лікаря й отримати дистанційно рекомендації щодо лікування.

Після цього лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.

Однак, якщо хвороба не пройшла за цей термін, пацієнт має звернутися до лікаря особисто для подовження строку лікарняного шляхом створення нового медичного висновку у межах свого випадку захворювання.

"Це значно розвантажить лікаря та дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими на коронавірусну хворобу", - резюмував Ляшко.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#хвороба #лікарняний #лікар #коронавірус
Объявления
live comments feed...