• Главная
  • Як авдіївцям підготувати організм до переходу на літній час
15:39, 12 февраля

Як авдіївцям підготувати організм до переходу на літній час

Як авдіївцям підготувати організм до переходу на літній час

27 березня о 03:00 годині ночі Україна разом з країнами ЄС знову переведе стрілки на одну годину вперед. Як почати готуватися заздалегідь, щоб організм не сходив з розуму, розповідає РБК-Україна.

Вчені вважають, що зрушення часового поясу хоча б на одну годину або переведення часу на зимовий/літній час – це рівноцінно переїзду людини в сусідній географічний пояс. Для людей старшого покоління, з хронічними захворюваннями - це безслідно не проходить.

Вони підтверджують, що в періоди зміни часу виникає більше загострень хронічних захворювань, погіршення стану людей з серцево-судинними захворюваннями.

Крім того, порушується тонус симпатичної нервової системи, знижується працездатність, з'являються депресії, підвищена стомлюваність, проблеми зі сном, а у багатьох порушується циркадний ритм.

Особливо важко люди переносять перехід на літній час, через те, що з зими організм людини й так виходить втомлений, зі зниженим імунітетом і нестачею вітамінів.

Починати підготовку до переходу на літній час потрібно заздалегідь. Хоча б за кілька тижнів. І медики стверджують, що схема переходу дійсно допомагає зробити цей процес плавним і майже непомітним.

Почніть зрушувати звичайний графік на 10-15 хвилин вранці та ввечері. Переведіть будильник спочатку на 5 хвилин, потім на 10 і так далі.

А вечорами укладайтеся в ліжко трохи раніше. Зрушуйте також час вечері та вечірніх процедур – по 5 хвилин раз у два-три дні.

Чорний чай і міцну каву варто обмежити в раціоні за тиждень-два до переведення годинника.

Після пробудження намагайтеся насамперед відкрити штори та впустити денне світло. А ось ввечері - засовуйте їх раніше, щоб організм отримав сигнал відходу до сну.

Якщо є така необхідність - спіть хоча б 30 хвилин вдень.

Вранці приймайте контрастний душ, він зміцнить ваші судини та підбадьорить. А ввечері - розслаблюючу ванну, вона допоможе швидше заснути.

Обов'язково здійснюйте прогулянки на свіжому повітрі, бажано – під сонячними променями.

Якщо ви схильні до депресій - постарайтеся обмежити будь-які подразники, стреси, важкі заходи. Перед переведенням годинника візьміть відгул на 1-2 дні, відіспіться, почитайте книгу, погуляйте на свіжому повітрі.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#годинник #літній час #здоров'я
Объявления
live comments feed...