• Главная
  • Як держрегулювання націнки на окремі види продукції вплинуло на ціни продуктів в Авдіївці?
09:22, 15 февраля

Як держрегулювання націнки на окремі види продукції вплинуло на ціни продуктів в Авдіївці?

Як держрегулювання націнки на окремі види продукції вплинуло на ціни продуктів в Авдіївці?

Згідно з Розпорядженням Кабінету міністрів «Про заходи щодо моніторингу та аналізу цін і стану товарних ринків» в Україні визначено перелік продуктів харчування, націнка на які регулюється державою та не може складати більше 10%. Журналісти 06236 відвідали основні супермаркети Авдіївки та промоніторили ціни на деякі продукти із переліку, аби дізнатися, чи стали вони доступнішими для пересічного українця.

Так, до переліку продуктів харчування, націнка на які повинна заздалегідь декларуватися, та регулюється державою, відносять серед іншого цукор, борошно вищого ґатунку, хліб, макаронні вироби українського виробництва, вершкове масло 72,5%, олію соняшникову, гречану крупу тощо. Усього 11 пунктів.

В більшості супермаркетах нашого міста ціни на основні продукти з переліку майже не відрізняються. Так, макаронні вироби можна знайти за мінімальною ціною 11 грн за пачку. Це здебільшого власне виробництво на замовлення торгівельної мережі. Найвища ціна – 30 грн. Макаронні вироби виготовлені в цьому випадку з твердих сортів пшениці, що вважається більш корисним. Продукцію закордонного виробництва можна придбати в середньому за 25 грн.

Борошно вищого ґатунку відпускається за мінімальною ціною 16 грн за пачку 1 кг. Максимальна ціна складає 35 грн за 2 кг продукту. Цукор коштує від 25 до 30 грн в залежності від виробника. 

Олія соняшникова продовжує дивувати своєю значно збільшеною вартістю. Так, діапазон цін варіюється від 44 до 57 грн. Але варто зазначити, що саме на цей товар торгівельні мережі доволі часто роблять акції та знижки. Отже більш якісний варіант можна придбати за більш доступну ціну. 

Що стосовно масла вершкового, ціни розпочинаються від 25 грн. Але це теж власне виробництво на замовлення і невелика кількість продукту в пачці. Найбільша ціна, яку можна зустріти в місцевих супермаркетах, складає майже 100 грн. Але й шматок масла буде значно більшим за стандартний. 

Яйця авдіївці можуть придбати в середньому за 28 грн за десяток. А от ціна хліба пшеничного майже усюди однакова: від 14 до 20 грн. Гречана крупа коштує від 30 до 66 грн в залежності від виробника.

Можна стверджувати, що ціни на більшість продуктів харчування, що є соціально-значущими, не змінилась з введенням держрегулювання. Звісно, максимальна вартість деяких продуктів шокує, але знайти щось доступне саме для свого заробітку в місцевих супермаркетах цілком реально. Особливо, якщо відстежувати акції та користуватись дисконтами.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#держрегулювання #ціни #продукти #націнка
Последние новости
Объявления
live comments feed...