• Главная
  • Як авдіївцям дізнатися про свою заборгованість за послуги ЖКГ: перелік способів
10:00, 20 февраля

Як авдіївцям дізнатися про свою заборгованість за послуги ЖКГ: перелік способів

Як авдіївцям дізнатися про свою заборгованість за послуги ЖКГ: перелік способів

На сьогодні в Україні існує кілька способів дізнатися, чи є у громадянина заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг. Своєчасний контроль дозволить уникнути таких неприємностей, як нарахування пені за прострочення, а також конфіскація майна (в особливо запущених випадках), повідомляє РБК-Україна.

Як авдіївцям перевірити заборгованість по комуналці, читайте нижче.

Звернення до ЖЕКу або ОСББ

В залежності від того, в якій власності знаходиться будинок, громадянину можна звернутися або в свою житлово-експлуатаційну компанію (ЖЕК) або до голови Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).  Для цього достатньо повідомити ПІБ платника та адресу.

Відділення пошти

Інформацію про заборгованість нажають в будь-якому відділенні "Укрпошти", де також можна одразу прозвести оплату комунальних послуг. Для цього теж треба повідомити ПІБ, надати номер особового рахунку споживача або адресу.

Відділення банку

Співробітник банківської установи на ваше прохання теж може перевірити заборгованість за номером особового рахунку. Тут же можна одразу і оплатити послуги ЖКГ, гроші на рахунок мають зарахувати протягом трьох днів.

Особистий кабінет

Зазвичай кожен постачальник комунальних послуг має свій сайт, на якому споживач може створити особистий кабінет. У такому випадку інформація про стан оплати рахунків буде відслідковуватися автоматично.

При реєстрації особистого кабінету треба вказати ПІБ, адресу, особовий рахунок, суму останнього платежу і свою електронну пошту. Крім того, через сайт постачальника в онлайн-режимі можна погасити борги за допомогою електронних платіжних сервісів.

Реєстр боржників

З 2017 року в Україні діє єдиний електронний реєстр, де можна дізнатися про борги з оплати послуг ЖКГ. Але в списку є лише ті громадяни, на кого вже відкрито виконавче провадження.

До даного реєстру вносяться дані про борги фізичних і юридичних осіб. Останнім для перевірки інформації треба вказати своє найменування та ідентифікаційний код. Людям - ПІБ, дату народження та ідентифікаційний код.

Системи онлайн платежів

Популярні системи онлайн-платежів, такі як EasyPay, iPay, Portmone та інші, допомагають відстежувати заборгованість за послуги ЖКГ, а також надають можливість швидко її оплатити з банківської карти.

Для цього треба створити особистий кабінет, обрати послугу, вказати постачальника послуг ЖКГ і ввести номер особового рахунку. Далі після перевірки даних буде доступна інформації про заборгованість або переплату, в залежності від стану ваших рахунків.

Додаток банку

Популярні українські банки надають можливість оплатити послуги ЖКГ і відстежувати заборгованість через мобільний додаток. Як правило, при виборі умовного пункту "Комунальний платіж" підтягується інформація за тією адресою, яка була вказана при оформленні рахунку в банку.

Також є можливість змінити цю адресу або додати нову, після чого буде доступний перелік постачальників послуг і стан оплати.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#заборгованість #ЖКГ #оплата
Объявления
live comments feed...