• Головна
  • В Україні різко погіршилася ситуація з бідністю через військові дії
15:40, 1 травня 2023 р.

В Україні різко погіршилася ситуація з бідністю через військові дії

В Україні різко погіршилася ситуація з бідністю через військові дії

Рівень зубожіння в Україні збільшився з 5,5% до 24,2% у 2022 році, внаслідок чого 8 млн осіб опинилися за межею бідності. Про це свідчать дані нещодавнього звіту Світового банку.

Зазначається, що між містом та селом спостерігається великий розрив, а найвідчутніші наслідки зубожіння виявилися саме у сільській місцевості.

"З огляду на те, що безробіття неофіційно становить 36%, а інфляція досягла 26,6% наприкінці 2022 року, в майбутньому все більше українців може опинитися за межею бідності", - попередив регіональний директор установи зі Східної Європи Аруп Банерджі, пише видання Бізнес Цензор.

В Україні різко подорожчала їжа, паливо та послуги. Вартість деяких речей зросла на 50%.

Економістка Олена Білан розповіла, що без величезного пакету фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів на $43 млрд, ситуація була б ще гіршою.

"Ми спостерігаємо падіння ВВП на 30% переважно тому, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція у 26% – знову ж таки, що могло бути й гірше – але зарплати людей залишилися незмінними, а валюта знецінилася щодо долара на 20%", – пояснила вона.

Експерт додала, що найпроблемнішим у цій ситуації залишається питання працевлаштування людей.

Нагадаємо, за даними ООН, внаслідок війни російської федерації 17,6 млн українців потребують гуманітарної допомоги. Понад третина мешканців України зараз перебувають у надскладних умовах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #війна #населення
live comments feed...