• Головна
  • На ЗАЕС ситуація стабільна, але не виключені провокації
18:00, 5 липня 2023 р.

На ЗАЕС ситуація стабільна, але не виключені провокації

На ЗАЕС ситуація стабільна, але не виключені провокації

Про ситуацію на ЗАЕС та готовність регіону до можливої техногенної катастрофи пише офіційний канал ЗОВА.

Станом на зараз ситуація стабільна:  заживлення станції відбувається від резервної лінії, напоготові генератори.

Ворог непередбачуваний, але регіон готовий до будь-якого розвитку подій: спецслужби провели навчання, перевірили необхідне обладнання та відпрацювали плани реагування.

Найголовніше – слідкувати за офіційними повідомленнями.

Пам’ятка про порядок дій у разі оголошення сигналу радіаційної небезпеки доступна на офіційному сайті ОВА та сторінках у соціальних мережах. Це стосується як підконтрольних, так і тимчасово окупованих територій. 

Малоймовірно, що обмежений російський саботаж на ЗАЕС, в якому росія сподівається звинуватити Україну, зможе спричинити масовий радіаційний інцидент, – ISW.

Інститут вивчення війни в щоденному зведенні проаналізував ситуацію навколо можливого теракту на Запорізькій АЕС.

Російські та українські офіційні особи загострили свою риторику щодо ситуації на ЗАЕС. росія, ймовірно, зосереджена на звинуваченнях України в безвідповідальних діях навколо ЗАЕС, включаючи створення умов для атаки під фальшивим прапором.

На даний момент росія навряд чи спричинить радіаційний інцидент на ЗАЕС.

Як раніше повідомляв ISW, малоймовірно, що обмежений російський саботаж на ЗАЕС, в якому росія сподівається звинуватити Україну, зможе спричинити масовий радіаційний інцидент, оскільки реактори ЗАЕС були сконструйовані таким чином, щоб витримувати значні пошкодження. Українські військові підтвердили цю оцінку та зазначили, що навіть якщо ймовірні вибухові пристрої здетонують, пошкодження не зашкодять реактору, а радше створять помилкове враження, що українські сили обстріляли реактори.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗАЕС #окупація
live comments feed...