• Головна
  • Єврокомісія скасувала ембарго на постачання українського зерна
16:00, 17 вересня 2023 р.

Єврокомісія скасувала ембарго на постачання українського зерна

Єврокомісія скасувала ембарго на постачання українського зерна

Європейська комісія не стала продовжувати дію ембарго на постачання українського зерна. Рішення ухвалили 15 вересня.

Комісія дійшла висновку, що завдяки обмеженням на український експорт, які запровадили 2 травня 2023 року, ринкові викривлення у пʼяти державах-членах

Також Україна погодилася запровадити будь-які заходи (наприклад, систему експортного ліцензування) протягом 30 днів, щоб уникнути стрибків на ринку. Також Україна з 16 вересня має вжити ряд ефективних заходів щодо контролю за експортом чотирьох груп товарів, щоб запобігти будь-яким ринковим викривленням у сусідніх державах-членах. Україна представить план дій пізніше за 18 вересня 2023 року.

Європейська комісія та Україна слідкуватимуть за ситуацією через спеціальну платформу, щоб мати можливість реагувати на будь-які непередбачені обставини. Комісія також заявила, що утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи з боку України діють і цілком працюють.

14 вересня Україна повідомляла, що для того, аби усунути застереження від європейських країн, вона домовилась з ЄС збільшити потужності Дунайського коридору, перенести санітарний та фітосанітарний контроль з кордону до країн призначення української продукції. Також домовилися розбудовувати нові зерносховища на території ЄС, сформувати альтернативні транспортні коридори до Балтійського, Адріатичного та Егейського морів і почати працювати над спільним митним контролем між Україною та державами-членами ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...