• Головна
  • Перші цивільні судна скористалися тимчасовим коридором у напрямку до українських портів
17:00, 16 вересня 2023 р.

Перші цивільні судна скористалися тимчасовим коридором у напрямку до українських портів

Перші цивільні судна скористалися тимчасовим коридором у напрямку до українських портів
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков розповів, що перші цивільні кораблі скористалися тимчасовим коридором у напрямку до портів України.

Про це він написав у Facebook.

За словами міністра, балкери RESILIENT AFRICA та AROYAT підтвердили готовність скористатися маршрутом на вхід до порту Чорноморськ під завантаження майже 20 тисячами тонн пшениці для країн Африки та Азії.

Судна перебувають під прапором Палау, а їхній екіпаж складається з громадян Туреччини, Азербайджану, Єгипту та України. 

Раніше встановлений Військово-морськими силами ЗСУ коридор використовували лише для евакуації суден, які через війну застрягли в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний.

Тимчасові коридори до портів України

Україна запропонувала тимчасові маршрути у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (ІМО). Кубраков каже, що Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство та закликає росію припинити будь-які погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій.

Коридори почали діяти з 8 серпня 2023 року. У Мінвідновлення зазначали, що передусім вони використовуються для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення рф.

Із 15 серпня тимчасовим коридором пройшли вже 5 кораблів. JOSEPH SCHULTE став першим судном, яке скористалося такою можливістю. Тоді вдалося вивезти понад 30 тисяч тонн вантажу, зокрема з продовольством.

Після зриву «зернової угоди» росія вдалася до системних повітряних атак портової інфраструктури для зупинки українського агроекспорту. Водночас спостерігаються інформаційні спекуляції та спроби провокацій у Чорному морі для впливу на рух суден до українських портів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...