• Головна
  • Єврокомісія екстрено збирає нову партію генераторів для України на тлі російських обстрілів
09:00, 10 квітня

Єврокомісія екстрено збирає нову партію генераторів для України на тлі російських обстрілів

Єврокомісія екстрено збирає нову партію генераторів для України на тлі російських обстрілів
Єврокомісія мобілізує нову екстрену партію генераторів електроенергії для відправлення в Україну після серії цілеспрямованих російських ударів по українській енергоінфраструктурі останніми тижнями.

Про це повідомили у пресслужбі ЄК, повідомляє hromadske.ua.

У відповідь на заклик України про допомогу Австрія, Німеччина, Швеція та Нідерланди запропонували 157 електрогенераторів різних розмірів через Механізм цивільного захисту ЄС.

ЄС також розгорнув 10 генераторів великої потужності (1 МВт) із власних стратегічних запасів rescEU, вартість яких становить 3,57 млн євро. Кожен із цих генераторів потужністю 1 МВт здатний забезпечити електроенергією лікарню середнього розміру в надзвичайних ситуаціях.

«План росії бомбити Україну, щоб занурити її в темряву, не вдасться. ЄС цілодобово працює над забезпеченням енергопостачання в Україні», — сказав комісар з кризового менеджменту Янез Ленарчіч.

Наразі координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС підтримує тісний зв’язок з українською владою на місцях для надання подальшої допомоги, якщо це необхідно.

Яка ситуація з енергетикою?

Упродовж останніх тижнів війська рф цілеспрямовано цілять по об'єктах енергетики України в різних областях. Станом на 9 квітня у Харкові та Харківській області через мережеві обмеження знеструмлено 300 тисяч споживачів. Там застосовують графіки погодинних відключень споживачів. Знеструмлення також фіксували у Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Полтавській та Сумській областях.

Окрім того, через бойові дії, витоки газу та технічні порушення від газопостачання відключено майже 400 споживачів у 5 областях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...