Сенсори високої роздільної здатності відкриють нові можливості на декількох фронтах в мегапіксельному майбутньому. На додаток до відомої переваги отримання більш деталізованого зображення, менш очевидний розвиток відбувається від внутрішньої гнучкості цифрових форматів зображення. Мало того, що нові датчики підтримують 16: 9 і подібні формати; вони будуть також використовуватися в цифрових панорамуванні, нахилі і зуммуванні зображення і для створення мультивіконного відео. Оскільки роздільна здатність  стійко зростає і датчики стають все більш чутливими, використання традиційних аналогових CCTV камер і DVR-ів зменшується на користь мережевих камер і NVR-ів (network video recorders - мережевих відеорекордерів).

Повне прийняття мережевих відеосистем більш ніж коли-небудь зосередить увагу безпосередньо на те, де створюється відеоконтент: на мережевих камерах. У міру того, як розширюються можливості мережевого відео, можна очікувати розширення моніторингу та доставки зображень в бік широкої громадськості та домашнього користувача. Web-камери вже кілька років оточують нас, але потрібен рівень спеціалізованої експертизи, щоб їх налаштувати. IP-відеонагляд дозволяє зробити додавання камер до систем і розподілити відеоконтент куди завгодно. Додайте до цього доступність пристроїв, які можуть під'єднуватися до Інтернет, типу комп'ютерів і мобільних телефонів, і Ви маєте "творчий котел". Ви збираєтеся піти з ресторан чи клуб? Ваш мобільний телефон міг би показати Вам, які черги у ваші улюблені заклади. Ви зможете негайно з'єднатися з камерами, щоб бачити те, що відбувається практично у будь-якому місці. При цьому установка стане все більш простою і легкою, оскільки технологія стає все більш дешевою і "кмітливою". Занепокоєння про збереження приватності даних притаманне будь-якій системі відеоспостереження.

З відеоінтеллектуальними і мережевими камерами деякі з цих проблем можуть бути полегшені. На відміну від аналогових камер, які посилають один окремий відеопотік, який будь-хто може подивитися, інтелектуальна мережева камера може зашифрувати і захистити доступ до камери, а так само розподілити відеоконтент на кілька паралельних відеопотоків з різним вмістом і форматами. Частини відео можуть бути приховані або доступ до даних може бути обмеженим відповідно до рівня доступу користувача. Відеоінтеллект, як очікується, просунеться на хвилях інновацій в найближчі роки, даючи початок більш потужним додаткам у сфері безпеки та бізнесу. Ми будемо також бачити появу нової категорії продукту, так як це обов'язково відбудеться: дійсно інтелектуальної камери ІР-відеоспостереження.