Відомий вид українського національного одягу, а саме вишиванки знову повернувся до нас зі стародавніх часів та знайшов собі гідне місце у світі сучасної моди.

Ще з далеких часів цей вид одягу був уособленням творчого потенціалу та натхнення українського народу, а також своєрідним оберегом від біди та невдачі.

Наші предки вірили, що особливий орнамент, який прикрашав кожну з цих сорочок мав особливе сакральне значення, а також цілющі та захисні властивості.

Цим орнаментом прикрашався традиційний національний костюм, рушники та сукні. Кожна вишита сорочка була є неповторною, виготовлялася спеціально для певної людини. Вигадливі та мальовничі візерунки на одязі допомагали дізнатися деяку інформації про самого власника. Для кожної області України був притаманний свій орнамент, завдяки якому можна було дізнатися звідки саме родом людина та у що вона вірить. Немало людей вірило у те, що за допомогою вишивки на одязі можна було також дізнатися якою буде доля людини.

З роками цей вид національного вбрання постійно змінювався. Сучасні модні тенденції також справили на нього значний вплив. Це відобразилося у зміні фасону, стилістики, а також оздоблення даного одягу. Саме завдяки старанній роботі відомих модельєрів та дизайнерів на сьогоднішній день ми маємо велике розмаїття вибору етнічного вбрання.

Якщо говорити саме про оздоблення цього виду одягу, то слід зазначити, що доволі часто жіночі сорочки прикрашалися яскравим рослинним або тваринним орнаментом. Найчастіше на сорочках зображували різних свійських та диких тварин, а також комах та птахів – коня, зайця, сову, метеликів чи павуків. Також цей вид одягу прикрашався рослинним орнаментом із зображенням ягід, трав та квітів. Дуже популярним є зображення ягід винограду, калини, барвінку та яблучного кола. Всі вони були символами народження, процвітання, любові, створення міцної родини та щасливого подружнього життя.

Наші предки були набагато ближчими до природи, ніж ми та вірили, що усе, що їх оточує, несе в собі особливу енергію. Наприклад, якщо нанести на свій одяг зображення певної тварини або рослини, то воно може захистити свого власника від злого ока, принести вдачу та достаток.

Якщо ви бажаєте купити сучасні жіночі вишиванки, чоловічі або навіть дитячі, то ми раді будемо запросити вас на сайт нашого інтернет магазину стильного українського одягу «ukrglamour.com.ua». Саме тут на вас чекає великий вибір різноманітних товарів для усієї родини за найкращою ціною в мережі.

Чекаємо на вас з нетерпінням та бажаємо вам гарних покупок!