Торф - це натуральна природна сировина, яка крім широкого використання в багатьох галузях, особливо необхідний в сільському господарстві, оскільки унікальність його характеристик незамінна при мульчированні грунту. Для вирощування розсади більш сприятливим вважається низинний торф, склад якого містить органічні речовини з сумішшю деревних порід.

Завдяки своїй структурі та місцерозташуванням в грунтових водах продукт насичений мікро- і макроелементами та гуміновими кислотами, а також всілякими мінералами. Це дає можливість застосовувати його в якості досить потужного і ефективного добрива, а при змішуванні низинного торфу з перегноєм, гноєм і іншими компонентами, досягається максимальна плідність грунту.

Основні переваги низинного торфу

Насичений складу низового торфу для вирощування розсади має безліч незамінних достоїнств, однак вони набувають оптимальну ефективність після дворічного його вивітрювання. Лише після цього низинний торф перетворюється в суху крихту, що не містить ніяких шкідливих для рослин з'єднань. У разі правильного застосування, результат буде гарантований і принесе здорові плоди.

Переваги низинного торфу полягають в наступних процесах:

 • Структура грунту стає більш щільною і пористою.
 • Підвищуються вологоємні показники грунту.
 • Поліпшуються мікробіологічні характеристики.
 • Якісно оптимізують нітрати в розсаді.
 • Здійснюється ефективний захист рослини і ґрунту від шкідливих хімічних речовин.
 • Легше засвоюються необхідні добрива.

Українська компанія Житомирторф пропонує придбати низинний торф для розсади в будь-якій зручній формі. Фасовка торфу в мішках та біг-бегах, висока якість сировини і доступна вартість. Отримати більш детальну інформацію можна на сайті компанії Житомирторф, перейшовши за посиланням: https://torf-zt.com/torf-selskoxozyajstvennyj/

Особливості торф'яних таблеток і горщиків

Дана продукція виготовляється з готового торфосубстрата з оболонкою з сіточки з додаванням стимуляторів росту, мікроелементів, фунгіцидів і інших компонентів. Як таблетки, так і горщики мають різні розміри, тому покупець сам може підібрати необхідний виріб, виходячи з розмірів вирощуваних рослин. Виріб краще вибирати з оболонкою - сіточкою, інакше торф може після намокання просто розсипатися. Процес посадки досить простий, і включається в себе замочування водою і своєчасний подальший догляд. Оскільки при посадці відсутня земля, роботи слід проводити акуратно, не допускаючи бруду.

Переваги торф'яних виробів полягають в наступному:

 • Торф є легким матеріалом, тому насіння розсади проростають набагато швидше, ніж при посадці в почвосмеси.
 • Вода в виробі не застоюється, а коренева система розсади забезпечена хорошим повітрообміном, що запобігає хворобам рослини.
 • При пересадці рослини у відкритий грунт, коренева система не втрачає своєї цілісності, що особливо важливо для рослин з тендітними корінням.
 • Неушкоджені культури з легкістю адаптуються до нового місця, не витрачаючи сил на відновлення, що сприяє швидкому зростанню і прискоренню дозрівання плодів.
 • Після посіву необхідно регулярно контролювати вологість, особливо частіше поливати при підвищеній температурі, оскільки в умовах спеки торф'яні вироби висихають повністю за пару годин.
 • Вирощуючи розсаду в таблетках, не слід забувати, що підкормки вистачить лише на перший місяць, а далі необхідна пересадка рослини в грунт або підгодівля.