Варикозне розширення вен - це складне і небезпечне захворювання, від якого страждають чоловіки і жінки. Розвиток хвороби залежить від багатьох факторів: генетична схильність, спосіб життя. Згідно з даними статистики, кожен п'ятий житель Землі страждає від цієї проблеми. Якщо ви ставите питанням, як боротися з варикозом на ранній стадії, ми розповімо вам про найсучасніші методи лікування.

Симптоми варикозу на ногах

Варикоз - це захворювання, при якому відбувається розширення вен під шкірою. Проявлятися воно може не тільки в ногах, проблеми з венами можуть виникати в животі, руках і мошонці. Варикоз може прогресувати, тому якщо вчасно не вжити заходів, то хвороба буде тільки посилюватися. Дуже важливо знати, що відноситься до перших ознаках варикозу, щоб своєчасного його діагностувати.

Симптоми варикозного розширення вен:

 • тяжкість в кінцівках;
 • постійний ниючий біль, який не проходить навіть при зміні положення;
 • набряклість кінцівок;
 • поява судом;
 • печіння в "зірочки";
 • на стопі і гомілки з'являються трофічні зміни;
 • шкірний покрив змінився, потемнів;
 • з'явилися синці на ногах;
 • почали утворюватися трофічні виразки.

Згодом дискомфорт буде тільки посилюватися і симптоми варикозу ніг будуть ставати більш явними. Це негативно впливає на працездатність пацієнта і може привести до його госпіталізації.

Діагностика варикозу: як оперативно виявити захворювання

Правильно проведена діагностика дозволяє встановити ступінь захворювання і призначити правильні методи лікування. Лікар призначає наступні види діагностики варикозу нижніх кінцівок:

 • доплерографію - дозволяє оцінити роботу кровоносної системи людини, швидкість кровотоку, в якому стані знаходяться клапани;
 • дуплексне сканування - лікар проводить спостереження за судинами в реальному часі;
 • флебоманометрія - при даній методиці проводиться вимірювання тиску в судинах;
 • плетизмографію - вимірюється рівень наповнення різних ділянок судин в стані спокою і при навантаженні.

Обстеження варикозу дозволяє лікарю поставити правильний діагноз і призначити найбільш підходяще лікування.

Найбільш ефективні методи лікування варикозного розширення вен

Безболісне лікування варикозу нігПоява перших ознак даного захворювання не можна залишати без уваги, як можна швидше треба звернутися до лікаря, який призначить правильне лікування. Лікування варикозу глибоких вен нижніх кінцівок може проводитися двома способами: консервативним і хірургічним. Кожен з них включає в себе ряд програм відновлення.

До сучасних методів лікування варикозу нижніх кінцівок відносяться:

 • склеротерапія - це безболісний метод, в ході якого видаляють хворі вени. При ньому відбувається склеювання вени зсередини за допомогою спеціального препарату;
 • мініфлебектомія - операція, в ході якої видаляються вени за допомогою мікроскопічних розрізів. Після цього кровотік забезпечується тільки за здоровим судинах;
 • ендовенозная лазерна коагуляція (ЕВЛК) найбільш популярний і затребуваний метод, при якій вени видаляються за допомогою лазера;
 • мікросклеротерапія - повністю амбулаторна, практично безболісна процедура, в ході якої видаляються судинні зірочки.

Сучасні методи лікування стали простіше і проводяться амбулаторно, в деяких випадках потрібна госпіталізація хворого.

Мініфлебектомія: швидке і безболісне лікування

Флебектомія вен нижніх кінцівок має ряд переваг в порівнянні з традиційними методами лікування. При ній немає рубців, проколи швидко гояться. Після втручання пацієнтові не потрібно перебувати в стаціонарі під наглядом лікаря. Зазвичай хворі добре переносять флебектомію, немає вікових обмежень.

Ендовазальной лазерна коагуляція

ЕВЛК вен нижніх кінцівок - це відносно новий метод медикаментозного усунення хвороби. Відкриття сучасних технологій дозволяє провести лікування без болю і травм. Лазерна коагуляція варикозних вен є альтернативою традиційному хірургічному лікуванню. Дана процедура дозволяє усунути косметичний дефект, симптоми і скарги пацієнта, позбавити хворого від лімфовенозного застою і утворення тромбів, запобігти кровотечі з варикозних вузлів.

Пінне склерозування варикозного розширення вен

Для проведення даної процедури використовують склерозанти. Препарат вводять у вену за допомогою шприца. Ліки склеює уражену вену зсередини. Це дозволяє організму качати кров по здоровим судинах. Лікування склеротерапией нижніх кінцівок підходить не всім пацієнтам, так як може бути використаний тільки для певної стадії хвороби.

Мікросклеротерапія - ефективне лікування судинних зірочок

У судинні зірочки вводиться препарат склерозант. Він дозволяє зменшити пошкоджені судини в розмірах і усунути до 98% проявів венозних сіток. Після першого сеансу ушкоджену судину зникає. Відразу після микросклеротерапии судинних зірочок

пацієнту потрібно буде носити компресійний трикотаж або використовувати еластичний бинт. Тривалість всього сеансу становить близько 15 хвилин, повторний прийом призначають через один-два тижні, щоб оцінити результат і доцільність проведення подальших процедур.

Де отримати консультацію флеболога?

Флебологи «Інституту вен»«Інститут вен» має досвідчених флебологов і найкраще обладнання для проведення процедур. На первинному прийомі лікар проведе збір анамнезу, лабораторні дослідження і діагностику стану вен нижніх кінцівок. На основі комплексного обстеження в центрі флебології буде прийнято рішення про необхідність проведення процедури, загальну кількість сеансів, підготовчих і реабілітаційних заходів. Записатися на прийом до лікаря флебологу ви можете за телефоном, вказаним на сайті.