Придбання нерухомого майна на первинному або вторинному ринку супроводжується безліччю ризиків. Якщо вибрати новобудову можна не дочекатися, коли вона буде введена в експлуатацію. Купуючи вторинну житлову площу складно бути впевненим, що раптово не з'являться спадкоємці. Тому щоб в майбутньому не шкодувати про невигідне капіталовкладення, потрібно хоча б трохи розбиратися в особливостях здійснення дорогої операції на різних етапах.

Знайомимося з продавцем нерухомості

Перед тим як підписувати попередній договір потрібно з'ясувати максимум інформації про продавця і не має значення, буде це будівельна компанія або приватна особа. Обов'язково перевірте, на якій підставі продається житло:

  • чи має продавець право розпоряджатися нерухомістю;
  • документи, що засвідчують особу власника житла;
  • проектна документація на реалізований об'єкт.

Якщо угода проводиться з приватною особою, уточніть, скільки людей прописано у квартирі та чи всі вони згодні на її продаж. Якщо ви співпрацюєте з забудовником, то обов'язково вимагайте дозвіл на ведення будівництва. Загалом, з'ясуйте якомога більше правдивої інформації про людину або організацію що займається спродажем нерухомості. Тільки так можна звести всі ризики до мінімуму.

Де шукати вигідні пропозиції?

Кожен українець що себе поважає, займаючись поліпшенням умов проживання, мріє придбати комфортабельну квартиру, минаючи всі можливі посередницькі компанії. Однак знайти оптимальний варіант серед різноманіття пропозицій досить складно. Тому потрібно запастися терпінням, тому що процес може затягнутися від одного місяця до двох років.

Якщо вас цікавить як безпечно купити вторинну квартиру, без додаткових фінансових витрат, то доцільно скористатися можливостями всесвітньої павутини інтернет. На спеціалізованих сайтах приватні особи, посередники, ріелторські компанії та забудовники виставляють оголошення про продаж нерухомості. Головне перевірити надійність продавця, щоб він не виявився черговим аферистом, які прагнуть заробити на довірливих українських споживачах.

Як вибрати житло своєї мрії?

Підшукуючи квартиру для сім'ї, покупець повинен чітко усвідомлювати, що він очікує побачити в кінцевому підсумку. При цьому в першу чергу варто відштовхуватися від бюджету, виділеного на дорогу покупку і ряду наступних факторів:

  • Кількість майбутніх мешканців квартири. Якщо молода сім'я чекає поповнення — це теж потрібно враховувати, вибираючи кількість житлових приміщень у квартирі.
  • Планування квадратних метрів. В даному питанні потрібно врахувати потреби всіх членів сім'ї. Якщо ви любите готувати або збиратися всією сім'єю за обіднім столом приділіть увагу просторій кухні.
  • Хто проживає на одному сходовому майданчику. Бажано щоб сусідами були люди одного соціального статусу. Це дозволить уникнути зайвих скандалів і непорозумінь.
  • Стан вхідної групи. Вивчаючи під'їзд можна дізнатися багато цікавого про мешканців будинку. Якщо на сходових майданчиках розкидане сміття або пляшки, то не варто мріяти, що в такій будові буде приємно проживати.
  • Якість розвитку інфраструктури мікрорайону. Дуже важливо щоб поруч з будинком працювали магазини, загальноосвітні установи та інші соціальні організації. Так само потрібно щоб в пішому видаленні перебували зупинки громадського транспорту.

Перш ніж підшукувати квартиру потрібно чітко розуміти, що від перерахованих вище факторів залежить вартість нерухомого майна. Ні для кого не секрет що в центральних районах міста з розвиненою інфраструктурою і транспортною розв'язкою вартість квадратних метрів максимальна.