Будівельні роботи завжди супроводжуються використанням спеціальної техніки. Однією з основних вважаються траншеєкопачі, які розміщені в каталозі спецтехніки. У деяких ситуаціях подібне обладнання буде незамінним, на відміну від екскаватора.

Траншеєкопачі: особливості та недоліки

Переваги експлуатації

Експлуатація траншеєкопача відрізняється високою ефективністю, особливо при створенні довгої траси невисокою глибини. Виїмка грунту відбувається в 6 разів швидше, ніж у екскаватора на глибині до 2 метрів. При будівництві використовують обладнання з різними можливостями для експлуатації. Існують моделі, які роблять 1-3 траншеї шириною від 14 до 50 см і глибиною 1-6 метрів. Швидкість продуктивності може також коливатися від 2 до 1000 метрів на годину. Багато що залежить від умов оброблюваної території, якості грунту та кількості необхідних щілин.

Траншеєкопачі гусеничного типу мають скельний ланцюг, вони здатні копати щілини при важкому та скелястому грунті. Камнерізна барова машина також відрізняється високою продуктивністю в подібних умовах. Під високим тиском вона пошкоджує скельну землю. При цьому, траншейні стінки залишаються у вертикальному положенні, щоб було зручно укладати труби.

Подібне будівництво в роботі з трубопроводами вважається одине із найскладніших, тому тут висока продуктивність цілком доречна. Прикладом служить укладання водопроводу в гірничодобувній шахті. В таких умовах, щоб створити щілину для, слід підключати кілька екскаваторів і один траншеєкопач. На виході ефективність роботи одного траншеєкопача була вище, ніж у всіх екскаваторів. Варто враховувати витрату палива та найманих працівників.

Важливо відзначити, що в багатьох випадках, якість викопаної щілини за допомогою траншеєкопача значно краще. Траса виходить рівномірна, відповідає стандартам, враховуючи ширину, прямі бокові стінки та плоске рівне дно. У роботі з комунікацією (укладання кабелю або труби невеликого розміру) дане обладнання буде ефективним і більш зручним в експлуатації. Є можливість викопати невисоку траншею і вже готову для подальшої роботи з нею.

Сучасне обладнання на зразок траншеєкопача має електронну систему управління з можливістю підключати додаткову навігацію GPS. Вона допомагає контролювати та при необхідності регулювати ширину й глибину викопаної траншеї. Правильна установка розмірів у системі барової системи сприяє коректній виїмці невеликої кількості зайвого грунту. Така функція буде корисною в будівництві, де вільне місце обмежене, а витягнуту землю необхідно складати. Також, важливим будуть габарити самого обладнання, так як екскаватор займає набагато більше простору.

Крім цього, грунт із траншеї ретельно подрібнений, тому його легко можна відразу використовувати для обробки після укладання комунікацій. Немає необхідності завозити окремий матеріал, щоб засипати щілину. Траншеєкопач не залишає після себе помітних пошкоджень на поверхні. Буде простіше після виконаної роботи привести газон у належний вигляд.

Недоліки в роботі

Функціональні можливості обмежені в рамках вузької спеціальності. Траншеєкопачі мають задані параметри роботи, що впливає на сферу їх експлуатації. Складнощі можуть виникнути в роботі на сипучих грунтах. У подібних умовах обладнання швидко виходить з ладу. При виконанні декількох функцій одночасно (копати щілину та подрібнювати грунт), то енерговитратність машини може збільшуватися.