Збереження врожаю сільськогосподарських культур є головним завданням виробників сільськогосподарської продукції протягом всього періоду їх вирощування. Одним із заходів збереження врожаю та його якості є проведення передзбиральної десикації посівів. Цей спосіб ефективний в разі:

  • вологої прохолодної погоди;
  • нерівномірного дозрівання посівів;
  • загущення посівів;
  • сильної ураженості хворобами;
  • засміченості бур'янами.

Завдяки такому заходу рослини підсушують, що дозволяє домогтися оптимальної вологості насіння збираїмої культури, оптимізувати строки збирання та раціонально розподілити навантаження на збиральну техніку. Також вирішує проблему знищення бур'янів у посівах та скорочує потенційний запас насіння бур'янів в ґрунті. LNZ web - офіційний аграрний інтернет-магазин з продажу засобів захисту рослин та добрив. На сайті компанії https://lnzweb.com/desiccant ви можете вибрати та замовити десиканти як гуртом так і в роздріб. Також на сайті lnzweb.com окрім засобів захисту рослин представлено великий вибір якісного посівного матеріалу.

Застосування десикантів

Десикація застосовується на таких культурах як соняшник, картопля, ріпак, зернові, зернобобові, а також овочеві та технічні культури - цукрові буряки, льон-довгунець, сорго, люцерна, насіннєві посіви лугової конюшини та інші.
Застосування десикантів прискорює дозрівання та забезпечує його рівномірність. Особливо це важливо для таких культур, як соняшник, бобові та рапс. Проведення десикації цих рослин дозволяє вчасно провести прибирання та запобігти втратам від висипання насіння або розтріскування стручків гороху або ріпаку.

Переваги десикації

Вона сприяє поліпшенню та якості продукції. Під дією препаратів м'які тканини рослин починають висихати, що стимулює відтік ассимилянтів з листя в плоди та насіння. В результаті, в залежності від культури, збільшується масличність, підвищується вміст клейковини або прискорюється дозрівання шкірки. Проведений захід сприяє зростанню на одну-дві позиції класності продукції, а також покращує умови її зберігання за рахунок низької вологості.

Крім того, використання цього заходу перед прибиранням перешкоджає поширенню деяких хвороб. Впливаючи на рослини, препарат знищує субстрат, де розвиваються хвороби, завдяки чому вдається знизити поширення фітофтори картоплі або білої та сірої гнилі соняшнику та зберегти врожай.