Ви хочете зайняти певну суму грошей, але не знаєте, чи схвалить заявку банк? Ця стаття підкаже, як підрахувати суму, яку банк видасть без особливих проблем.

У кожного банку свій підхід до розрахунку суми кредиту, який він готовий надати тому чи іншому позичальнику. Але ви цілком можете самостійно визначити приблизний розмір позики, на який можете розраховувати виходячи зі своєї платоспроможності.

Максимальний розмір кредиту можна розрахувати за наступною формулою: (Sn * N) / (1 + P / 100 * N / 12), де:

Sn — максимальний платіж по кредиту;

Р — процентна ставка по кредиту;

п — число місяців, на яке ви берете кредит.

Припустимо, в місяць ви можете повертати в банк 3 000 грн. (Частина кредиту, відсотки по ньому і можливі комісії), займ оформляється на 5 років за ставкою 15% річних. Отримуємо наступний розрахунок максимальної суми кредиту: (3000 * 60) / (1 + 15/100 * 60/12) = 102 857,14 грн.

Тобто, при можливості платити по кредиту 3 тис. грн. на місяць, термін позики 60 місяців і процентною ставкою 15%, банк швидше за все зможе вам запропонувати трохи більше 100 тис. грн.. При цьому варто враховувати, що у кожної кредитної організації може бути свій підхід до розрахунку платоспроможності та максимальної суми кредиту відмінний від запропонованої формули. Але вона цілком може бути зразковим орієнтиром для потенційного позичальника.

Прикинути приблизно максимальну суму кредиту можна також розрахувавши свій щомісячний платіж. В ідеалі він не повинен перевищувати 40% (в деяких випадках 50%) від сукупного чистого доходу. Так, якщо ви щомісяця отримуєте 4 тис. грн, то в ідеалі щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 2 тис. грн. При такому платежі за 5 років може виплатити банку 120 000 грн. Отже, з цієї суми необхідно відняти повну вартість кредиту і, таким чином, ми отримаємо максимальну суму кредиту, яка в нашому випадку в середньому складе трохи більше 60 тис. гривень.

Всі отримані показники зразкові і в реальності залежно від банку. Максимальна сума кредиту в Бабулес личный кабинет може бути, як збільшена, так і зменшена. Тому для більш точних розрахунків краще звернутися в банк, де ви хотіли б оформити кредит.

Порада: Якщо не хочете турбуватися, то беріть в кредит онлайн в МФО Shvidkodengi так, щоб щомісячна виплата по ньому не перевищувала 40% щомісячного доходу. Якщо потрібно більше, то збільште термін позики — тоді платіж стане менше.