Під хмарною бухгалтерією зазвичай розуміють комплекс програм для бухгалтерів, які розташовані не на стаціонарному комп'ютері спеціаліста, а на віддаленому сервері. Щоб працювати з програмами, потрібен доступ до інтернету. Місце, де зберігаються всі дані називається хмарою, саме тому такий тип бухгалтерії називається хмарним.

Отримати доступ до програми та користуватися нею можуть не тільки бухгалтери компанії, але й інші фахівці (власник, керівник, менеджери тощо). За такого використання ви не купуєте спеціальні програми, такі як BAS Бухгалтерія та інші, а орендуєте їх на певний термін. Разом із програмою ви отримаєте також і комплексне обслуговування, яке включатиме:

  • Регулярні оновлення, за рахунок чого програма відповідатиме чинному законодавству.

  • Технічну підтримку.

  • Надійний захист від вірусів

  • Резервне копіювання бази даних.

Кому може бути цікава

Використання таких програм, як BAS Бухгалтерія онлайн, може бути цікавим:

  • Організаціям та компаніям, які мають або філії, або складаються з кількох точок, де проводиться продаж, складування та розташовані офіси. За рахунок цього, можна надати доступ до програми всім співробітникам, яким вона потрібна, але які знаходяться далеко один від одного. Такий варіант дозволить заощадити.

  • Бухгалтерам, які співпрацюють одразу з кількома компаніями. Хмарна бухгалтерія дає змогу працювати з базами клієнтів. При цьому самому фахівцеві нема потреби їздити на різні підприємство, він може працювати з дому або з іншого зручного місця.

  • Молодому малому бізнесу, який поки що не може собі дозволити придбання програмного забезпечення. Таким чином можна користуватися найкращими програмами для бухгалтерів, але при цьому щомісячний платіж буде цілком доступним.

  • Компаніям, що пропонують бухгалтерські та аудиторські послуги.

Варто враховувати, що за функціоналом хмарний варіант нічим не відрізняється від звичайного. Фахівці зможуть точно також формувати необхідні документи та проводити операції, як і під час використання стаціонарних програм. Також можна налаштувати хмарне використання програм, які допомагають створювати документацію для податкової, таких як ФРЕДО Звіт та його аналоги. І хоча на сьогодні багато компаній не потребують цього, але можна відзначити, що з кожним роком попит на хмарну бухгалтерію тільки зростає.