Перший крок: створення сайту та його внутрішня seo оптимізація

Внутрішня оптимізація магазину хендмейд продукції фактично мало чим відрізняється від аналогічної роботи з іншими магазинами, за винятком врахування нюансів ніші у контенті та адаптації сайту до потреб цільової аудиторії. Аби сайт отримав високі позиції за ключовими запитами, а підприємець – більше покупців, потрібно, щоб сам сайт не лише був привабливим та зручним для ЦА, а й відповідав усім вимогам роботів пошукових систем.

Просування сайту embo.com.ua - комплекс робіт по підвищенню трафіка.

Це стосується технічних характеристик сайту, структури, верстки, навігації і юзабіліті в цілому (пошукові системи при ранжуванні враховують і ті нюанси, які не помітні рядовим користувачам), а також якості та унікальності контенту – текстів, зображень, відео і т.д. Особливу увагу слід приділяти текстам. У них повинні бути:

  • Релевантність темі та корисність для покупців;
  • Заголовки різних рівнів – як мінімум, H1 і H2;
  • Необхідна кількість ключових слів і фраз, які органічно вписані в речення і рівномірно розподілені, а також LSL слів;
  • Рівномірне входження інших слів без переспаму, мінімум «води»;
  • Відсутність граматичних помилок та описок;

Якщо всі ці моменти чи деякі із них складно довести до відповідності вимогам пошуковиків самостійно, раціональним рішенням буде звернення до професіоналів, чиєю спеціалізацією є просування сайтів. Вони перевірять усі чи деякі із вказаних характеристик (залежно від потреб) в ході аудиту, створять індивідуальну стратегію і допоможуть отримати бажані позиції в пошукових системах.

Зовнішнє просування: які способи будуть тут доречними?

Просування сайтів завжди включає нарощення маси посилань. Щодо магазину хендмейду, тут є своя специфіка, адже ніша доволі вузька, і важливо більшою мірою отримати конверсію (потрібну кількість відвідувачів, які здійснюють покупку), аніж трафік. Тому найбільш дієвими підходами стануть такі:

  • Розміщення посилань на тематичних сайтах, форумах і т.д. Чим більш відвідуваний та активний такий ресурс, тим краще. При цьому майданчик для розміщення не має бути перенасиченим такими посиланнями – лінк магазину може просто загубитися і не привернути жодної уваги.
  • Крауд-маркетинг. У тематичних статтях, цікавих та корисних для ЦА, розміщують посилання на магазин. Самі статті розміщують на сторінках тематичних онлайн-видань, інтернет-ЗМІ (зокрема, регіональних).
  • Вписування посилань в коментарях у сторонніх спільнотах в соціальних мережах під релевантними постами. Хоча для просування сайтів у пошукових системах це нічого не дасть (цього посилання роботи пошуковиків просто не «побачать»), однак покупців стане більше.

Зовнішня розкрутка сайту обов’язково передбачає природній вигляд посилань, без зайвої нав’язливості. Ідеально, якщо статті і тексти, які оточують посилання, пишуться різними людьми, під різними іменами/нікнеймами.

Використання соціальних мереж як додаткове джерело трафіку

Аби залучати трафік та покупців на сторінки свого ресурсу, варто завести акант свого магазину. Зазвичай через соціальні мережі знайти прихильників товарів ручної роботи, яких зацікавить товар, набагато простіше, ніж, наприклад, займаючись оффлайн-рекламою. Це пов’язано з схильністю аудиторії групуватися, в тому числі і за спільними смаками до певних товарів. І навіть якщо трафіку буде не надто багато, покупців явно побільшає, і чимало із них стануть постійними. Просування сайтів за допомогою соцмереж є окремим розділом онлайн-маркетингу – SMM, і давно підтвердило свою дієвість у рекламі, особливо, виробів ручної роботи.