Щоб отримувати рясні та смачні врожаї, важливо користуватися різними порадами та хитрощами, у тому числі застосовувати сучасні засоби. Гумат калію з успіхом допомагає городникам та садівникам. Саме тому пропонуємо до вашої уваги відомості про дозування та інші важливі відомості, які стануть у нагоді в роботі.

Що це таке і яким він буває

Гуматом калію називають сіль гумінової кислоти, яка у природних умовах утворюється при перегніванні органіки. Саме вона регулює обсяг гумусу в ґрунті, а від нього залежить рівень родючості.

У ньому до 80% складу посідає гуминові кислоти. Решту об'єму займають ферменти, деякі амінокислоти, білки, стимулятори росту. Найкраще гумат калія працює на ґрунтах з кислою реакцією, на лужних та родючих ділянках ефект буде не таким помітним.

Випускається у трьох формах:

  • У вигляді розчину, розлитого по ємностях різного об'єму. Така форма частіше використовується для передпосівного замочування насіння, обробки бульб і цибулин, замочування живців. Розведеним у воді концентратом підгодовують рослини під час вегетації.
  • У вигляді порошку фасованого по пакетах або мішках. Найчастіше використовується для поліпшення родючості - у сухому вигляді його зручніше до неї вносити. Також допускається підживлення приготованим із порошку водним розчином.
  • Засіб Суфлер - добавка універсального призначення. Отримують із сапропелю, використовують для підживлення та внесення в землю.

Сам по собі не є добривом, у ньому немає поживних речовин. Тому на виснажених ґрунтах його застосовують поряд із добривами, у тому числі органічними. У цьому випадку органіка швидше розкладається, отже, і родючість швидше підвищується.

Якщо ви бажаєте купити гумат калію, у такому разі вам варто відвідати інтернет-магазин ferteffect.com.ua!

Користь

Основне призначення – відновлення родючості. Основна складова покращує склад та структуру землі, значно підвищує ефективність землеробства.

Інші властивості:

  • Знижує кислотність до прийнятних для рослин значень.
  • Підвищує ефективність інсектицидів, гербіцидів та фунгіцидів.
  • За рахунок повнішого засвоєння калію і фосфору покращує смак плодів, підвищує їх лежкість. Урожайність також зростає.
  • Підвищує стійкість до несприятливих умов навколишнього середовища, у тому числі раптового похолодання або заморозків.
  • Підвищує стійкість до захворювань та шкідників.
  • Стимулює зростання кореневої системи, тому часто використовують як стимулятор росту.
  • Сприяє появі шару гумусу на ділянці.

Встановлено, що регулярне застосування його знижує потребу в азотних добривах приблизно на 50%.