Пральна машинка та холодильник відносяться до списку найпоширеніших видів побутової техніки, яку можна зустріти у кожному будинку. Але з часом власники даної техніки стикаються з різними поломками, які унеможливлюють подальшу експлуатацію пристрою. У такому випадку потрібно обов'язково викликати майстра додому, який допоможе відремонтувати пральну машину та швидко відновити її працездатність. Однак існує список поширених поломок, з якими власники техніки можуть впоратися самостійно.

Усуваємо несправності пральних машин без допомоги майстра

У процесі проведення ремонтних робіт необхідно керуватися відомим принципом лікарів – не зашкодь. До списку поломок, які вдасться усунути власноруч, належать такі проблеми:

  • Відсутній набір води або вода набирається надто повільно. Найчастіше причина полягає в засміченому фільтрі, встановленому в шлангу, що підводить воду. Потрібно розкрутити шланг і промити прокладку у вигляді сіточки, на якій накопичуються мінеральні солі, що забивають отвори.
  • Відсутній злив. Причина банальна – засмічення фільтра, про місцезнаходження якого виробник вказує у спеціальній інструкції до машинки. Друга причина – згоріла помпа, але в цьому випадку ремонт пральної машини у Харкові необхідно довіряти кваліфікованим спеціалістам.
  • Не обертається барабан. Це може бути пов'язано з живленням двигуна або в несправності мотору, але іноді все набагато простіше – злетів ремінь зі шківа. Насамперед потрібно власноруч прокрутити барабан: якщо він легко прокручується і при цьому не виникає ніяких сторонніх звуків, потрібно розкрутити задню стінку машинки та перевірити розташування ременя. Якщо він злетів, ремінь необхідно зафіксувати на місце у виїмку шківа, акуратно прокручуючи барабан.

Це три найвідоміші поломки, які можна усунути самостійно, витративши на це лише кілька хвилин. Для виконання таких робіт не знадобиться спеціальний набір інструментів.

Типові несправності холодильників

Порівняно з пральною машиною, холодильник відноситься до списку побутової техніки, яка функціонує 24/7 усі 365 днів на рік. Тому такий пристрій зазнає величезних навантажень.

Однак далеко не всі поломки вимагають термінового виклику спеціаліста додому. Розглянемо топ несправностей, з яким можна впоратися самостійно:

  • Холодильник замерзає. У деяких моделях унизу (над морозилкою) знаходиться невелика порожнина з отвором, через який мають вільно циркулювати повітряні маси. Якщо отвір заблоковано, необхідно вимкнути техніку та залити склянку гарячої води, щоб його очистити.
  • Холодильник шипить. Якщо такий шум проявляється рідко – це норма, оскільки шум свідчить про те, що в системі циркулює холодоагент. Якщо шум занадто гучний і частий, потрібно перевірити: чи правильно було встановлено техніку. Важливо, щоб холодильник не хитався та не був притулений до стіни.
  • Відсутнє охолодження. Насамперед потрібно перевірити термостат: часто він не відрегульований, а тому призводить до нагрівання холодильника замість охолодження. Необхідно провернути регулятор, знижуючи температурні показники.

Якщо проблеми з технікою серйозніші (наприклад, поломка двигуна, відсутність холодоагенту в системі та інше), знадобиться професійний ремонт холодильників в Одесі. У такій ситуації майстер проведе ретельну діагностику, з'ясовуючи певні причини, які могли спричинити несправності. В окремих випадках може знадобитися заміна пошкоджених комплектуючих, їх пошук з урахуванням марки та моделі техніки.