Двигун по праву вважається залізним серцем автомобіля. Він рухає транспортний засіб і не любить недбалість. Надійність двигуна безпосередньо залежить від якісного та своєчасного обслуговування. Багато механізмів і систем ДВС функціонують під капотом автомобіля, а однією з важливих залишається система вентиляції картерних газів (ВКГ).

Купити мембрану клапана вентиляції картерних газів ви можете в інтернет-магазині klifex.ua!

Історія виникнення КВКГ

Свого часу велика компанія General Motors (GM) замислилася над проблемою рециркуляції вихлопних газів. При робочому циклі двигуна відбувається виділення газів, які потрапляють у картер, при цьому збільшуючи тиск усередині агрегату і спричиняють серйозні несправності. На той час автовиробник Opel ще належав концерну GM. Компанії вирішили встановлювати клапан вентиляції картерних газів PCV на свої автомобілі. Даний клапан має конічну форму і працює під впливом розряджання у впускному колекторі. А мембрана клапана квкг відкриває та закриває його. На той час велася запекла боротьба за екологічний стан нашої планети.

Загальна конструкція та принцип роботи ВКГ

Система закритого типу залишається найекологічнішою і встановлюється на всі автомобілі сучасності. Клапан вентиляції картерних газів знаходиться в клапанній кришці, клапан з'єднується з дросельною заслінкою за допомогою патрубка, а між ними знаходиться мембрана.

Гази, що просочуються крізь стінки циліндрів і потрапляють через картер (піддон) двигуна, називаються картерними газами. До них відносяться вихлопні гази, які також просочуються у картер. Про їх переробку і йдеться.

Розглянемо алгоритм роботи вищезгаданого агрегату

- Відбувається відкриття клапана через розрядження у впускному колекторі.

- Рециркуляція. Мембрана маслоотделителя tsi відкривається і відбувається очищення згубних картерних газів від олії. Потім очищені гази потрапляють у повітряний фільтр.

- У повітряному фільтрі гази перемішуються із свіжим зарядом повітря.

- Після чого вони подаються у циліндри двигуна.

Простими словами – картерні гази подаються (а точніше всмоктуються) назад у впускну систему. Система рециркуляції картерних газів дозволяє повністю спалити домішки та залишки моторної олії, що зменшує обсяг шкідливих викидів в атмосферу.

Ця система досить мала, але її несправність може завдати непоправної шкоди двигуну Вашого авто. Хворобу можна і потрібно запобігти.