Діагноз міоми матки повинен ставити кваліфікований медичний працівник. Фахівець робить це на основі оцінки конкретних симптомів і тестів пацієнта. При підозрі на міому матки краще проконсультуватися з працівником медичного центру Leleka https://leleka.com.ua/ua/directions/gynecology-surgery/mioma-matky/, аби уникнути ускладнень і почати ефективне лікування ендометриоза вчасно. Симптоми, які відчуває жінка, можуть бути спричинені іншими захворюваннями, тому важливо не займатися самолікуванням, а зважитися на консультацію з професіоналом.

Як проходить діагностування міоми матки

Діагностика міоми матки передбачає поєднання анамнезу, фізичного огляду та візуалізаційних тестів. Пропонуються загальні кроки, пов’язані з діагностикою такого захворювання в медичному центрі Лелека:

- Історія хвороби. Лікар запитає про симптоми, наявність у родині міоми або інших захворювань репродуктивної системи.

- Фізичне обстеження. Під час огляду органів малого тазу лікар перевірить живіт і тазову область, щоб визначити наявність будь-яких аномалій: збільшення матки або пальпованих утворень.

- Візуалізаційні тести. Різні методи візуалізації можуть допомогти підтвердити наявність і характеристики міоми. Вони можуть включати: ультразвукове дослідження, магнітно-резонансну томографію, гістеросонографію, комп’ютерну томографію та інші діагностичні тести.

Найчастіші симптоми міоми матки

Найпоширеніші показники міоми матки можуть відрізнятися від однієї жінки до іншої. Деякі пацієнтки можуть взагалі не відчувати жодних симптомів. Основними чинниками захворювання фахівці центру Лелека виділяють:

- Рясні або тривалі менструальні періоди;

- Тазовий біль або тиск;

- Збільшений живіт (при тому, що цього раніше не помічалося);

- Симптоми з боку сечовипускання (часте явище, раптові та сильні позиви, труднощі з повним спорожненням сечового міхура);

- Запор або здуття живота;

- Біль під час статевого акту.

Особливості лікування міоми матки в Лелека

Якщо міома невелика, безсимптомна або не викликає значних проблем, лікар може порекомендувати регулярний моніторинг без негайного втручання. Деякі ліки можуть допомогти впоратися з симптомами, пов’язаними з недугом: нестероїдні протизапальні препарати, гормональний контроль народжуваності, агоністи гонадотропін-рилізинг-гормону для зменшення міоми.

Існує кілька мінімально інвазивних процедур, які можна використовувати для лікування:

- Емболізація маткової артерії;

- Фокусована ультразвукова хірургія під контролем магнітного резонансу;

- Лапароскопічна або роботизована міомектомія;

- Гістероскопічна міомектомія;

- Хірургічне втручання;

- Абдомінальна міомектомія;

- Гістеректомія (видалення матки).