Ліхтарик-шокер — пристрій, який може врятувати вас у критичній ситуації. Він не тільки освітлює шлях у темряві, а й може оглушити нападника сильним електричним розрядом. Розповідаємо, як вибрати відповідний ліхтарик-шокер з безлічі пропозицій на ринку та які характеристики потрібно враховувати під час купівлі.

Потужність розряду та дальність дії

Потужність — один з найважливіших параметрів пристрою. Від неї залежить, наскільки сильно ви зможете оглушити супротивника, і як довго він перебуватиме в стані шоку. Значення вимірюється в міліамперах (мА) або вольтах (В). Що воно вище, то більше шкоди завдає шокер. Однак занадто висока потужність може бути небезпечною не тільки для нападника, а й для вас, тому рекомендується купити ліхтарик-шокер із показником від 50 до 200 мА або від 5000 до 20000 В. 

Також потрібно враховувати дальність дії, тобто відстань, на якій ви можете застосувати прилад. Зазвичай вона становить від 5 до 15 см. Що більша дальність, то легше буде захиститися від агресора, але тим складніше буде влучити по ньому.

Час автономної роботи 

Більшість моделей працюють від акумулятора, це практичний варіант живлення для засобу захисту. Однак прилади можуть відрізнятися за автономністю. Зазвичай пристрої працюють від 2 до 5 годин у режимі світіння та забезпечують 100–600 випусків зарядів по 3 секунди. 

Вибір оптимальної моделі залежить від того, наскільки часто ви використовуєте пристрій і готові його заряджати. Більшості користувачів достатньо моделі з часом роботи 3 години на світіння та 300 випусків зарядів. Однак якщо ви часто повертаєтеся в темний час, краще вибрати максимальну конфігурацію.

Функція освітлення

Не варто забувати, що ліхтарик-шокер — корисний предмет для повсякденного життя. Він може освітлювати ваш шлях у темряві, допомагати вам шукати щось під ліжком або в шафі, а також слугувати сигналом лиха в екстремальних ситуаціях. Тому варто врахувати режими освітлення. Наприклад:

  • постійний режим підходить для звичайного освітлення;
  • миготливий — для привернення уваги;
  • стробоскопічний — для засліплення противника;
  • ультрафіолетовий дає змогу виявити сліди, які не видно при звичайному освітленні.

Вибирайте ліхтарики-шокери з додатковими функціями освітлення, щоб збільшити їхню корисність і ефективність.

Розміри пристрою

Останній важливий параметр, який може зіграти ключову роль в обороні. Занадто великий або важкий ліхтарик буде незручно носити з собою та діставати в потрібний момент. Занадто маленька або легка модель буде непомітною для нападника, але не забезпечить достатньої потужності. 

Рекомендується вибирати варіанти середнього розміру та ваги або звернути увагу на можливість кріплення пристрою на ремені, одязі або ключах. Це дасть вам змогу швидко дістати ліхтарик у разі небезпеки.

Вибрати відповідний ліхтарик-шокер просто, якщо знати, на які параметри звертати увагу. Але пам'ятайте, що це серйозний засіб захисту, тому варто навчитися ним користуватися на курсах самооборони.