Залежно від того, що саме і в якій кількості ви перете, вам підійдуть різні типи мийних засобів. Пральний порошок часто вибирають ті, хто звикли контролювати процес прання. Капсули чи диски — ідеальні для тих, хто бажає отримувати одне рішення на всі випадки. Але це не всі відмінності. За якими критеріями відрізняються ці засоби — читайте в нашій статті. Image

Розчинність

Насамперед важливо звернути увагу на те, наскільки швидко й повноцінно мийний продукт розчиняється у воді. Особливо враховуючи, що для прання не завжди використовуються високі температури. Сухий порошок може не повністю розчинятися, забиватися у волокнах, погано вимиватися. Ці залишки можуть чинити на шкіру негативний вплив і провокувати алергічні реакції. Щодо капсул, то їхній вміст переважно рідкий. Тому вони повноцінно розчиняються у воді та добре виполіскуються. За цим критерієм диски перемагають.

Економічна складова

Якщо вибираєте сухий порошок, то до нього необхідно докупити кондиціонер. Хоча можна прати тільки із застосуванням мийного засобу. Наприклад, можна вигідно купити порошок Персіл, який легко справляється навіть зі стійкими забрудненнями та водночас залишає на тканинах чудовий аромат чистоти. Якщо потрібно все в одному, краще використовувати капсули. Виробник включає до складу як мінімум два компоненти: мийний засіб і кондиціонер. Іноді додає третій — засіб для виведення плям. Так покупці отримують потрійний ефект.

Витрата

У цій категорії сухий порошок здобуває перемогу. Залежно від завантаження барабана ви можете регулювати кількість засобу. Чого не скажеш про капсули. З ними незалежно від того, скільки білизни ви поклали в пральну машину, доведеться використовувати щонайменше один диск. Тому слід орієнтуватися на частоту прання.

Вартість

Серед сухих порошків можна знайти продукцію на будь-який бюджет: від демократичної до преміальної. Капсули переважно коштують дорожче. Але можна подивитися на акційні пропозиції: зазвичай магазини пропонують велике паковання капсул за вигідною ціною. Тоді можна зробити запас мийного засобу на декілька місяців.

Ефекти від прання

Обидва засоби забезпечують заявлений кінцевий результат, якщо виготовлені відповідальним виробником з гарною репутацією. Найбільшу популярність мають марки Tide, Ariel, Persil.

Призначення

Серед сухих порошків завжди можна вибрати засоби окремо для білої, чорної або кольорової білизни, а також універсальні продукти. Є й товари для дитячого одягу. Капсули здебільшого вважаються універсальними. Їх добре використовувати для прання верхнього одягу, ніжної спідньої білизни, вовни або шовку. А також для тканин чорного кольору, бо вони не залишають розводів. Порада: обов'язково сортуйте білизну перед пранням за кольором, типом тканини, ступенем забруднення, щоб вдумливо витрачати побутову хімію та отримувати відмінний результат.