Електровелосипед або e-bike – це ровер з електроприводом і акумулятором. Електричний двигун зазвичай допомагає велосипедисту під час їзди, посилюючи його педалювання та роблячи пересування легшим, особливо на підйомах та на значних відстанях. В цій статті ми розглянемо критерії вибору електровелосипеда та найкращі моделі цього засобу пересування.

Як обрати e-bike: критерії

Для початку визначтесь з типом велосипеда: міський, спортивний, гірський, гравійний, шосейний чи інший. Тобто, для яких цілей він вам потрібен – для велопрогулянок містом, заняття спортом чи для руху бездоріжжям. Перед покупкою уточніть характеристики електровелосипеда, а саме:

  • Потужність двигуна;
  • Ємність батареї;
  • Тип та розмір коліс;
  • Амортизація;
  • Наявність додаткових опцій.

Щодо акумулятора. Він може бути на 24 В, 36 В, 48 В і 52 В. Особливу увагу потрібно звернути на його ємність, яка вимірюється в Ампер-годинах – чим вона більша, тим довше може працювати велобайк. Для вибору рекомендуємо користуватися такою таблицею.

Тип e-bike Орієнтовний пробіг, км

Напруга

батареї,В

Ампер-години

Потужніть двигуна,

Вт

Батарея, Вт-години (Вт-год)
Міський 25-50 36 10 200W-1500W 360
Гібридний 50-75 48 15.6 250W - 1000W 750
Гірський 75-100 48 17.4 250W - 1200W 835

Майте на увазі, що чим більша ємність акумулятора і чим потужніший привід, тим вища ціна електровелосипеда. Проаналізуйте свої очікування та вимоги – можливо вам достатньо акумулятора на 10 Ампер-годин, це дозволить не переплачувати за потужні агрегати, якщо вам не потрібен увесь їхній потенціал.

Найкращі бренди електровелосипедів

електровелосипеди

Scott

Добре відомий серед велосипедистів бренд, який відносно нещодавно запустив власну лінійку електровелосипедів. Вони відрізняються якісними комплектуючими, їх ретельно тестують перед тим, як випустити в продаж. Якщо брати середнє значення, то на одному заряді електровелосипедів Scott ви можете подолати до 130 км. І це без особливих фізичних затрат з вашої сторони!

Specialized

Американський бренд пропонує вашій увазі широкий модельний ряд електробайків. У них є досить корисна функція – можливість налаштовувати двигун на різні стилі їзди через застосунок Mission Control. А щоб ви могли контролювати стан приводу, ємність батареї, виробником електровелосипедів Specialized передбачена система Diagnose. Ровери цього бренду – це про технологічність та універсалізм.

Giant

Відомий в усьому світі виробник велосипедів пропонує байки на асистуючих електромоторах і на електроколесах, в модельному ряді є двопідвіси і міські комфорт-байки. Електровелосипеди Giant – це чудовий вибір як для прогулянок, так і для комерційних цілей, наприклад, для роботи у службі доставки. Відмінна якість у поєднанні з доступною ціною – це те, що робить Гіант популярними у всьому світі.

Переваги і недоліки електровелосипедів

Говорячи про плюси, в першу чергу варто сказати про те, що електропривід допомагає значно знизити навантаження на ноги велосипедиста. Це дуже зручно для людей з недостатньою фізичною підготовкою. Ще одна перевага – за рахунок акумулятора ви можете проїхати набагато більшу відстань, ніж на звичайному велосипеді. Не будемо забувати і про екологічність, екодвигуни зараз в тренді, так як практично не мають викидів у атмосферу. Також варто сказати, що це незамінний транспорт для міста – якщо ви не хочете користуватися громадським транспортом, а власний автомобіль не по кишені, тоді e-bike – оптимальне рішення.

З недоліків можна відзначити високу ціну у порівнянні зі звичайними велосипедами та відносно велику вагу за рахунок акумулятора та електропривода. Також до мінусів можна віднести обмежений заряд, але якщо контролювати цей нюанс, то даний недолік буде практично непомітним.

Джерело: https://unisport.ua/elektrovelosipedy/.